Gemini chce získať 400 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Kryptomenová burza založená dvojčatami Winklevoss Gemini plánuje získať 400 miliónov dolárov.

Gemini chce získať 400 miliónov dolárov

Populárna kryptomenová burza Gemini so sídlom v New Yorku nedávno odhalila, že sa snaží získať okolo 400 miliónov dolárov v novom kole financovania. S odvolaním sa na anonymné zdroje vo štvrtok Bloomberg uviedol, že by to zvýšilo ocenenie akciového trhu na 7 miliárd dolárov.

Gemini, vedená bratmi Cameronom a Tylerom Winklevossovými, sa chystá pripojiť k rastúcemu zoznamu špičkových kryptomenových spoločností, vrátane Coinbase a ConsenSys.

Hodlá využiť priaznivé podmienky na trhu a rastúci záujem mainstreamových investorov o digitálne aktíva.

Podľa článku agentúry Bloomberg plány nie sú dokončené, takže podmienky zberu sa môžu ešte zmeniť.

Pokusy o IPO Gemini

S pokračujúcim boomom na trhu s kryptomenami mnohé burzy podnikajú kroky na zverejnenie svojich spoločností prostredníctvom počiatočnej verejnej ponuky (IPO), priameho kótovania alebo fúzie s inými spoločnosťami.

Gemini v januári oznámila, že zvažuje vstup na burzu prostredníctvom IPO.

Tento krok rozhodne zvažujeme a uisťujeme sa, že máme možnosť. Sledujeme trh a vedieme aj interné diskusie o tom, či nám to v tejto chvíli dáva zmysel. Určite sme tomu otvorení
S prílevom veľkých inštitucionálnych investorov a rastúcou konkurenciou na trhu potrebujú kryptomenové spoločnosti nový spôsob financovania, ktorý je často užitočný pri prijímaní nových zamestnancov, akvizíciách, rozširovaní ponuky produktov a pod.

Gemini sa rozrástla a stala sa jednou z popredných platforiem na obchodovanie s kryptomenami v Spojených štátoch s rekordným denným objemom spotových transakcií 268,3 milióna dolárov.

Burza cenných papierov so sídlom v New Yorku má tiež záujem o vytváranie právnych riešení na ďalší rozvoj ekosystému bitcoinov a kryptomien.

Len pred niekoľkými mesiacmi, po niekoľkých sťažnostiach na vplyv bitcoinového biznisu na životné prostredie, Gemini oznámila svoju dlhodobú iniciatívu s názvom Gemini Green. Úlohou je pomôcť dekarbonizovať bitcoinovú sieť zavedením zelených praktík do jej prevádzky.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár