Gemini chce získať 400 miliónov dolárov

Gemini chce získať 400 miliónov dolárov

0 komentárov

Kryptomenová burza založená dvojčatami Winklevoss Gemini plánuje získať 400 miliónov dolárov.

Gemini chce získať 400 miliónov dolárov

Populárna kryptomenová burza Gemini so sídlom v New Yorku nedávno odhalila, že sa snaží získať okolo 400 miliónov dolárov v novom kole financovania. S odvolaním sa na anonymné zdroje vo štvrtok Bloomberg uviedol, že by to zvýšilo ocenenie akciového trhu na 7 miliárd dolárov.

Gemini, vedená bratmi Cameronom a Tylerom Winklevossovými, sa chystá pripojiť k rastúcemu zoznamu špičkových kryptomenových spoločností, vrátane Coinbase a ConsenSys.

Hodlá využiť priaznivé podmienky na trhu a rastúci záujem mainstreamových investorov o digitálne aktíva.

Podľa článku agentúry Bloomberg plány nie sú dokončené, takže podmienky zberu sa môžu ešte zmeniť.

Pokusy o IPO Gemini

S pokračujúcim boomom na trhu s kryptomenami mnohé burzy podnikajú kroky na zverejnenie svojich spoločností prostredníctvom počiatočnej verejnej ponuky (IPO), priameho kótovania alebo fúzie s inými spoločnosťami.

Gemini v januári oznámila, že zvažuje vstup na burzu prostredníctvom IPO.

Tento krok rozhodne zvažujeme a uisťujeme sa, že máme možnosť. Sledujeme trh a vedieme aj interné diskusie o tom, či nám to v tejto chvíli dáva zmysel. Určite sme tomu otvorení
S prílevom veľkých inštitucionálnych investorov a rastúcou konkurenciou na trhu potrebujú kryptomenové spoločnosti nový spôsob financovania, ktorý je často užitočný pri prijímaní nových zamestnancov, akvizíciách, rozširovaní ponuky produktov a pod.

Gemini sa rozrástla a stala sa jednou z popredných platforiem na obchodovanie s kryptomenami v Spojených štátoch s rekordným denným objemom spotových transakcií 268,3 milióna dolárov.

Burza cenných papierov so sídlom v New Yorku má tiež záujem o vytváranie právnych riešení na ďalší rozvoj ekosystému bitcoinov a kryptomien.

Len pred niekoľkými mesiacmi, po niekoľkých sťažnostiach na vplyv bitcoinového biznisu na životné prostredie, Gemini oznámila svoju dlhodobú iniciatívu s názvom Gemini Green. Úlohou je pomôcť dekarbonizovať bitcoinovú sieť zavedením zelených praktík do jej prevádzky.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár