Gary Gensler potvrdzuje plán regulácie trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

V utorok predseda SEC Gary Gensler opätovne potvrdil svoj plán na reguláciu trhu s kryptomenami. Mimochodom, o stabilných minciach hovoril dosť trpko.

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler hovoril s Washington Post. Počas rozhovoru porovnal stablecoiny s kasínovými žetónmi. V kontexte jeho plánov na reguláciu trhu s kryptomenami to znelo priam zlovestne.

„Stabilné mince teraz fungujú takmer ako pokerové žetóny v kasíne,“ povedal Gensler.

Ako poznamenal právnik Grant Gulovsen, nadchádzajúce nariadenia v USA budú mať v krátkodobom horizonte negatívny vplyv na trh.

Na druhej strane, nariadenia môžu objasniť množstvo právnych sporov týkajúcich sa blockchainu a digitálnych aktív, ktoré môžu posilniť trh a pripraviť ho na ďalší býčí trh, na ktorom budú mať inštitúcie oveľa väčší podiel.

Gensler a očakávania

Keď sa Gensler stal vedúcim SEC, mnoho investorov uviedlo, že bude na strane trhu s kryptomenami. Prečo? Ako odborník už niekoľkokrát ukázal, že technológii blockchain rozumie. Podľa jeho názoru je tento typ inovácie „katalyzátorom zmeny“. Bitcoin a ďalšie kryptomeny priniesli nové myslenie do platieb a finančnej integrácie, ale tiež priniesli nové otázky ochrany investorov, ktoré musíme stále riešiť. “

Ale ako úradník musí vykonávať politiku svojich principálov. Títo nie sú nevyhnutne fanúšikmi bitcoinu a kryptomien. Preto sú obavy z plánovaných predpisov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár