Gary Gensler hovorí o regulácii trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler načrtol, čo možno očakávať od regulačného orgánu pre kryptomeny.

NEWSLETTER okrypte.sk
Gensler hovorí o regulácii

Predseda SEC Gary Gensler vo štvrtok pre Yahoo Finance Live povedal, čo môže od svojej agentúry očakávať v oblasti regulácie kryptomien v USA.

Ako zdôraznil, „spoločnosť by teraz profitovala z ochrany investorov“. Vysvetlil, že išlo najmä o burzy, pôžičkové platformy a brokerov-dealerov, ktorí sa zaoberajú kryptomenami.

hovoríme s účastníkmi priemyslu o tom, ako dosiahnuť súlad alebo upraviť niektoré z týchto nariadení – dodal.

Gensler zdôraznil, že opakovane hovoril burzám kryptomien, obchodným platformám a zmenárňam, aby hovorili s úradníkmi a medzi sebou.

Vysvetlil, že SEC získala od Kongresu právomoci upraviť niektoré zákony, aby lepšie chránili investorov.

Pozeráme sa na tokeny, stablecoiny a non-stablecoiny. Hovoríme oddelene s bankovými regulátormi a s našimi priateľmi a kolegami z CFTC – povedal.

Zopakoval, že „bitcoin nie je cenný papier“ a dodal, že v prípade tokenov, ktoré nesúvisia s cennými papiermi, SEC „pošle informácie komisii pre obchodovanie s komoditnými futures“. Orgány „spolupracujú medzi sebou, ako najlepšie vedia“.

Pripomeňme, že v júni Gensler povedal, že bitcoin je komodita. Nevieme, aká je jeho pozícia pri iných kľúčových kryptomenách, ako je Ether.

regulácia kryptomien gary gensler

Kniha zákonov

Predseda SEC v máji navrhol „jednotnú knihu pravidiel“ na reguláciu tokenov a kryptomien. Potom prezradil, že pracuje na memorande o porozumení so svojimi náprotivkami v CFTC, pričom poznamenal, že pôjde o formálnu dohodu, ktorá zabezpečí, že obchodovanie s digitálnymi aktívami bude mať primerané záruky a transparentnosť.

Po kolapse ekosystému terra (LUNA) a ich stablecoinov (UST) Gensler oznámil, že mnoho tokenov a kryptomien skolabuje. Tiež varoval investorov pred kryptomenovými produktmi „sú príliš dobré na to, aby to bola pravda“ po tom, čo veriteľ kryptomien Celsius Network zmrazil výbery.

SEC momentálne vyšetruje prípad Celsius. Všetko v súvislosti s rozhodnutím o zmrazení vyplácania. Spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami minulý týždeň požiadala o ochranu pred bankrotom. Úrad pre reguláciu cenných papierov tiež skúma Terraform Labs Do Kwona a UST.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár