Americká centrálna banka oficiálne zvažuje CBDC

Gary Gensler hovorí o detailoch americkej regulácie kryptomien

0 komentárov

Gary Gensler povedal, že SEC bude spolupracovať s ďalšími vládnymi agentúrami a stanoví príslušné nariadenia pre kryptomenový priemysel.

Dôležité ciele verejnej politiky

Súčasný predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy Gary Gensler uviedol, že agentúra ktorú vedie, bude spolupracovať s vládnymi organizáciami na dosiahnutí „dôležitých cieľov verejnej politiky“ v sektore kryptomien. Jeho komentáre prišli krátko po tom, čo americký prezident Joe Biden podpísal vôbec prvú exekutívu digitálnych aktív.

Dlho očakávaný výkonný príkaz Bieleho domu o kryptomenách bol konečne zverejnený. Smernica, ktorú má podpísať prezident Biden ukazuje, ako môže blockchainový trh prospieť americkým úradom a občanom.

Stojí za zmienku, že hlavným účelom vykonávacieho nariadenia je ochrana investorov, ako aj zmiernenie účinkov používania tejto triedy aktív pri nezákonných transakciách.

Medzi ďalšie kľúčové priority, na ktoré by sa mala americká politika zamerať, patria „finančná stabilita, vedúce postavenie USA v globálnom finančnom systéme a hospodárska konkurencieschopnosť, finančná integrácia a zodpovedné inovácie“.

Gensler sa rozhodol podeliť o svoje myšlienky na vyššie uvedenú tému prostredníctvom Twitteru. Ako napísal, teší sa na spoluprácu s „kolegami z celej vlády“ a dosiahnutie konkrétnych cieľov týkajúcich sa trhu s kryptomenami. Ochrana klientov a investorov burzy je pre neho prioritou.

Predchádzajúce vyhlásenia šéfa SEC

Začiatkom tohto roka Gensler vyjadril názor, že regulátori by mali priamo dohliadať na miesta obchodovania s digitálnymi aktívami. Podľa jeho názoru by takýto dodatočný monitoring mal byť zavedený do konca roku 2022, pretože investorom poskytne väčšiu ochranu pri investovaní do bitcoinov a altcoinov.

„Ak obchodné platformy nevstúpia do regulovanej oblasti, bol by to ďalší rok bezbrannosti spoločnosti. Pokiaľ ide o ochranu investorov, nie som neutrálny. Ak chce niekto špekulovať, je to jeho voľba“.

Dodal však, že ako úradník mal plniť špecifickú úlohu, chrániť „investorov pred podvodmi“.

Gensler je už roky považovaný za podporovateľa rozvoja blockchain technológie. Vyučoval kurzy na MIT, kde sa so študentami rozprával o kryptomenách. Treba však pripomenúť, že ako šéf SEC vykonáva špecifickú politiku úradov. Jeho osobné názory sú preto v tomto prípade menej dôležité.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár