GameStop hľadá programátorov pre platformu NFT

od Martin Tkáč

Jeden z najväčších svetových predajcov hier GameStop, zverejnil osem voľných pracovných miest, ktoré ukazujú veľkú expanziu v oblasti kryptomien a NFT.

Začiatkom tohto týždňa aktualizoval GameStop svoje pracovné ponuky. Medzi nimi je osem nových pozícií súvisiacich s NFT a kryptomenami. Medzi pripravované pozície patrí „Web3 gaming“, na ktorý hľadajú dvoch vedúcich produktových manažérov. Okrem toho sa dve oznámenia týkajú platformy NFT. Gamestop pre ňu hľadá troch senior softvérových inžinierov a troch produktových marketingových riaditeľov.

Príspevky navyše obsahujú jazyk kryptomien, ktorý naznačuje väčšiu expanziu spoločnosti v tomto priestore. Oznámenie znie:

Pochopte, čo sa naši herní partneri snažia dosiahnuť a ako môže byť NFT kľúčovým obchodným motorom. Pozície NFT hľadajú ľudí so “skúsenosťami s trhom NFT a znalosťami kryptomien, Etherea a produktov Ethereum Layer 2”.

Ešte v apríli a máji tohto roku GameStop v tichosti zverejnil svoje prvé reklamy, ktoré obsahovali jazyk NFT a kryptomeny. Všetky tieto udalosti sa odohrali, keď priestor NFT počas tohto roka prekvital spolu s akčným šialenstvom GameStop.

Keď sa pracovné ponuky objavili na stránke GameStop, fanúšikovia sa hrnuli na Reddit. Inzerovaný príspevok získal viac ako 10 000 reakcií, z ktorých mnohé boli za tento krok.

NFT a hry

Navyše, situácia na GameStop sa vyvíja, keďže herný priemysel zápasí s integráciou kryptomien a NFT. Aj keď sa to môže zdať ako pravdepodobná kombinácia hier a virtuálnych svetov s virtuálnou menou, nie všetky hlavné herné platformy sa o túto tému zaujímajú.

V polovici októbra Steam, distribútor hier spoločnosti Valve Corporation, oznámil zákaz hier, ktoré obsahujú kryptomeny a NFT. Jeho konkurent, Epic Games, však v reakcii uviedol, že je „otvorený hrám, ktoré podporujú kryptomeny alebo aktíva založené na blockchaine“.

Deje sa tak, pretože hry založené na blockchaine, ako je Axie Infinity, získavajú čoraz viac používateľov a obchodovanie s NFT v hrách sa presadzuje. Niektorí dokonca využívajú kryptomenové hry ako prostriedok „pasívneho príjmu“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár