Futbalista Neymar Jr. si kúpil 2 NFT zo série Bored Ape

Futbalista Neymar Jr. si kúpil 2 NFT zo série Bored Ape

Futbalista Neymar Jr si kúpil 2 NFT zo série Bored Ape Populárny brazílsky futbalista Neymar Jr. vlastní dva NFT Bored Apes. Minul na to viac ako milión dolárov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Neymar Jr. investuje do NFT

Neymar zdieľal správu o nákupe NFT so svojimi sledovateľmi na Twitteri a zverejnil fotografiu svojej novej ružovej opice s nápadnými futuristickými okuliarmi spolu s hashtagom #BoredApeYC.

20. januára si Neymar zmenil aj svoju profilovú fotku a ako avatara použil Bored Ape číslo 6633. Podľa histórie transakcií OpenSea zaplatil futbalista za opicu 159,99 ETH.

Ukazuje sa tiež, že umelecké dielo číslo 6633 nie je jediným NFT, ktorý Neymar vlastní. Futbalista má zo zbierky ešte cennejšiu opicu – Ape 5269. Zaplatil za ňu 189,69 ETH, čo je vyše 570 000 dolárov.

Drahšia opica Neymar má laserové oči, čo naznačuje, že je zástancom bitcoinu.

Okrem drahých opíc z top kolekcie NFT vlastní Neymar aj ďalšie nenahraditeľné tokeny, ako napríklad token série ACESnikers a ďalšie od Flipped BAYC, CryptoPunks a Doodles.

NFT – investičný hit

Používanie NFT sa v posledných mesiacoch stalo pomerne populárnym po tom, čo sa oň začali zaujímať svetové značky, celebrity, športovci a známi umelci.

NFT často predstavujú práva na umenie avatarov a sú dôkazom členstva v online sociálnych kluboch. Zbierka „Monkey“ bola vytvorená v apríli 2021 s počiatočnou cenou 0,08 ETH za token. Odvtedy ich popularita rastie a stáva sa najhodnotnejšou kolekciou NFT, dokonca prevyšuje hodnotu tokenov z veľmi populárnej série Crypto Punks.

Nedávno Twitter spustil špeciálnu overovaciu službu NFT, ktorá umožňuje používateľom zobraziť svoje tokeny v špeciálnom rámci, aby dokázali, že sú skutočnými vlastníkmi avatara. Tým sa stavajú proti kritikom, ktorí tvrdia, že uloženie kópie obrázka NFT stačí na jeho vlastníctvo.

V súčasnosti sa NFT väčšinou používajú na špekulatívne a umelecké účely, ale v blízkej budúcnosti sa môžu stať relevantnejšími. Vzhľadom na vývoj hier a softvéru bude používanie NFT na zastupovanie práv na objekty v metaversum pravdepodobne rásť.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár