FTX sa stal terčom hackerov

Z FTX bolo vybratých približne 600 miliónov USD. Zrejme však ide o dôsledok hackerského útoku.

od Simona

Newsletter news

Hackerský útok na FTX?

Viac ako 600 miliónov dolárov v kryptomenách opustilo digitálne peňaženky FTX. Krátko nato spoločnosť oznámila na svojom oficiálnom kanáli Telegram, že jej platforma bola napadnutá. Používatelia boli poučení, aby neinštalovali žiadne nové aktualizácie aplikácie FTX.

„FTX bolo napadnuté. Aplikácie FTX obsahujú malvér. Odstráňte ich. Nechoďte na webovú stránku FTX, pretože môže nainštalovať trójske kone,“ napísal správca účtu v chate FTX Support Telegram.

Podľa údajov on-chain boli rôzne tokeny zo siete Ethereum, ako aj tokeny zo Solana a Binance Smart Chain prevedené na decentralizované burzy, ako je 1inch. Zdá sa, že to platí pre FTX aj FTX US.

Všimnite si, že mnohí držitelia peňaženiek FTX tiež uvádzajú, že vo svojich peňaženkách FTX.com a FTX US majú 0 USD.

Všetko sa to deje v čase, keď spoločnosť oficiálne začala svoje konkurzné konanie.

Predtým, než bola záležitosť objasnená spoločnosťou FTX, na Twitteri členovia kryptomenovej komunity špekulovali, že podozrivé výbery z burzy boli výsledkom hacknutia. Niektoré transakcie navyše obsahujú poznámky s oplzlými vtipmi a urážkami namierenými na Sama Bankmana-Frieda.

Iní špekulovali, že toto všetko bola len spoločná snaha spolupracovníkov Bankmana-Frieda o nezákonný výber prostriedkov. Poukázalo sa na to, že simultánne hackerské útoky na FTX a FTX US naznačujú potenciálnu „inside job“. Naznačil to napríklad ZachXBT, ktorý údajne vec vyšetroval rozhovorom s „mnohými bývalými zamestnancami FTX“.

hacker hacking GIF

Do polnoci bola nedostupná možnosť prihlásiť sa do FTX (stránka je stále online).

Návrh na vyhlásenie konkurzu

Pripomeňme, že burza FTX začala konkurzné konanie aj v Spojených štátoch. V rovnakom čase odstúpil Sam Bankman-Fried z funkcie generálneho riaditeľa. Okamžite ho nahradil John J Ray III. Táto žiadosť bola podaná na federálny súd v Delaware. Je známe, že formálny prípad sa týka FTX, fondu Alameda Research a približne 130 ďalších prepojených spoločností.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár