FTX minula 40 miliónov dolárov počas 9 mesiacov na luxusné hotely, jedlo a letenky

FTX minula 40 miliónov dolárov na jedlo, letenky a hotely. A to len za 9 mesiacov.

od Simona

Newsletter news

FTX minula veľa peňazí na jedlo a cestovanie

Podľa súdnych záznamov FTX minula ohromujúce množstvo peňazí na ubytovanie zamestnancov v luxusných hoteloch, letenky a jedlo. Za deväť mesiacov pred kolapsom akciového trhu to firmu stálo 40 miliónov dolárov.

Viac ako 15 miliónov dolárov bolo vynaložených na ubytovanie v luxusnom hoteli, z toho 5,8 milióna dolárov sa minulo v hoteli Albany. Ide o luxusný rezort, kde Sam Bankman-Fried žil vo svojom penthouse za 30 miliónov dolárov až do svojho zatknutia. Približne 3,6 milióna dolárov išlo do Grand Hyatt, štvorhviezdičkového hotela, ktorý v marci hostil britskú kráľovskú rodinu. Päťhviezdičkový rezort Rosewood minul „len“ 800 000 dolárov.

Pay Day Loop GIF

Okrem toho sa podľa záznamov takmer 7 miliónov dolárov minulo na stravovanie a zábavu, z čoho asi polovica bola vynaložená na stravovacie služby. Takmer 4 milióny dolárov minuli na lety a viac ako 500 000 dolárov na poštovné a kuriérske služby.

Podľa londýnskych Financial Times (FT) sa FTX dokonca dohodla s leteckou spoločnosťou, že bude plniť objednávky od Amazonu z jej skladu v Miami. Dôvod? Gigant elektronického obchodu nedoručil tovar na Bahamy.

Nebolo to moc efektívne

FT dodal, že spoločnosť tiež poskytla bahamským zamestnancom „flotilu áut“ a „úplné cestovné pokrytie do akejkoľvek kancelárie na celom svete“.

Už v decembri médiá písali, že FTX minula veľa peňazí na luxusné služby. Bývalý zamestnanec spoločnosti to celé označil za „morálne neefektívne“.

Burza tiež poskytla množstvo darov miestnym charitatívnym organizáciám na Bahamách. Podľa správ miestnych médií z 8. januára sa však objavili špekulácie, že niektoré z týchto subjektov budú musieť tieto prostriedky vrátiť. Písali sme o tom tu.

Sam Bankman-Fried je momentálne v domácom väzení. Verdikt v jeho prípade padne zrejme až v poslednom štvrťroku tohto roka. Hrozí mu 115 rokov väzenia, čo je v praxi doživotie. Momentálne popiera vinu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár