FTX Japan obnovuje výbery

FTX Japan, japonská pobočka neúspešnej burzy kryptomien FTX, práve obnovila výbery prostriedkov pre svojich zákazníkov. Robí tak prostredníctvom platformy Liquid Japan.

od Simona

Newsletter news

FTX Japan a výbery

Liquid Japan je licencovaná burza kryptomien, ktorú FTX získala v apríli 2022. Na rozdiel od svojej materskej spoločnosti povoľuje výber finančných prostriedkov.

Aby si používatelia mohli vybrať svoje aktíva z FTX Japan, musia si otvoriť nový účet práve na platforme Liquid Japan (za predpokladu, že ho ešte nemajú). Dcérska spoločnosť FTX Japan informovala všetkých oprávnených zákazníkov o podrobnostiach postupu výberu prostredníctvom e-mailu.

Ako sa uvádza v oznámení, „zákazníci, ktorí majú aktíva na svojom účte FTX Japan, musia pred využitím tejto služby potvrdiť zostatok. Potom si otvorte účet na Liquid Japan“.

Proces výberu sa začal v utorok 21. februára o 12:00 (japonského času).

Už v decembri 2022 zrútená burza odhalila, že umožní svojim zákazníkom v Japonsku vyberať finančné prostriedky prostredníctvom služby Liquid Japan. Teraz zrejme svoj sľub dodržala. Spoločnosť však žiada všetkých zainteresovaných o zhovievavosť. Ako uvádza, pri spracúvaní žiadostí môže dôjsť k určitým oneskoreniam v procese výberu. Všetko je to spôsobené veľkým počtom dokumentov, ktoré prichádzajú od zákazníkov.

Zaujímavé je, že spoločnosť FTX Japan zastavila vyplácanie ešte pred kolapsom „hlavnej“ burzy FTX. K tomu došlo 8. novembra 2022. Americká FTX vyhlásila bankrot o niekoľko dní neskôr.

FTX

Odkiaľ budú pochádzať prostriedky na vyplatenie zákazníkov?

Zatiaľ čo zákazníci FTX v Japonsku sú pravdepodobne zachránení a dostanú svoje prostriedky späť, situácia amerických investorov je horšia.

V rámci konkurzného konania v USA bolo spoločnosti FTX povolené predať štyri subjekty. Išlo o burzu derivátov LedgerX LLC regulovanú CFTC, FTX Europe, FTX Japan a platformu na obchodovanie s akciami Embed Technologies.

Krach FTX naďalej generuje ďalšie problémy. Ďalším subjektom, ktorý musel vyhlásiť konkurz v dôsledku krachu burzy, je hedžový fond Galois Capital. Ukázalo sa, že takmer polovica ním spravovaných fondov zostala na FTX.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár