Fresh del Monte investuje do technológie blockchain

Fresh Del Monte Produce je svetovým lídrom v integrácii výrobcov, distribútorov a predajcov čerstvého ovocia a zeleniny. Gigant včera oznámil, že investoval do Decapolis, blockchainového startupu s vysledovateľnosťou potravín. Spoločnosť získala až 39 % akcií.

od Simona

Newsletter news

Fresh Del Monte chce sledovať produkty pomocou blockchainu

Spoločnosti plánujú spoločne zaviesť systém Decapolis Food Guard vo všetkých predajniach Fresh Del Monte. Prvým cieľom je využitie blockchainu v biznise s ananásom v Kostarike. Ovocie bude mať pripevnené QR kódy, aby spotrebitelia videli celý príbeh produktu – od poľa až po stôl. Ďalším cieľom spolupráce je poskytnúť hotové riešenie iným spoločnostiam.

Poskytovanie informácií spotrebiteľom o trvalo udržateľnom získavaní potravín je len jedným zo spôsobov využitia, ktoré technológia blockchain umožňuje. Pomáha tiež pri monitorovaní dodávateľského reťazca pre distribúciu potravín a analýzu kvality. Keďže blockchainy sú nemenné, informácie sú dôveryhodnejšie. Samotné použitie blockchainu však nemôže potvrdiť, že údaje sú pravdivé. To si vyžaduje kontroly alebo použitie vhodných snímačov.

„Teraz si spotrebitelia viac ako kedykoľvek predtým uvedomujú, odkiaľ ich jedlo pochádza,“ povedal Mohammad Abu-Ghazaleh, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Fresh Del Monte.

 

„Vďaka technológii blockchain budú presne vedieť, aká bola cesta ich produktu, od odlomenia stromu až po nákup na spotrebu.“

Fresh Del Monte je nezávislý subjekt od Del Monte Foods, ktorý sa zameriava na konzervované a mrazené produkty. Porcia čerstvého jedla bola predaná v roku 1998 a používa značku Del Monte na základe licencie.

ovocie blockchain

Úloha blockchainu pri vysledovateľnosti potravín

Vysledovateľnosť potravín pomocou technológie blockchain bola jedným z prvých spôsobov použitia potravín v reálnom svete. Napríklad IBM Food Trust získal obrovský záujem po tom, čo sa Nestlé a Walmart rozhodli prijať túto technológiu. Stojí za zmienku, že firiem ponúkajúcich podobné riešenia je čoraz viac. Medzi ne patria okrem iného Ripe.io, OpenSC, FoodLogiQ, GrainChain, WholeChain a TE-Food.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár