Freddie Mercury bude mať svoj NFT

od Martin Tkáč

SuperRare spojilo svoje sily s Mercury Phoenix Trust. Cieľom je vytvoriť kolekciu NFT pre legendárneho frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho!

Freddie Mercury bude mať svoj NFT

Od 20. septembra budú na SuperRare dostupné štyri grafiky súvisiace s NFT. Kolekcia je inšpirovaná Freddiem Mercurym. Práce majú pripomenúť 75. narodeniny hudobníka, ktorý zomrel v roku 1991. Získané finančné prostriedky budú použité na podporu charity Mercury Phoenix Trust (MPT), ktorá bojuje proti AIDS. Stoja za tým žijúci hudobníci skupiny Queen – Brian May, Roger Taylor a Jim Beach. MPT založili na pamiatku Freddieho Mercuryho, ktorý zomrel na túto chorobu.

Pri propagácii aukcie má pomáhať spoločnosť Six Agency. Jeho spoluzakladateľ Georgio Constantinou médiám povedal, že „Six je poctený tým, že je kurátorom úžasnej zbierky“ na oslavu „života a vplyvu Freddieho Mercuryho na hudbu“.

„Po stretnutí s ľuďmi zo spoločnosti Mercury Phoenix Trust sme vedeli, že ak by Freddie bol dnes nažive, bol by nadšený kreatívnym potenciálom priestoru NFT,“ dodal.

Mercury je legendárny britský hudobník, rockový spevák a skladateľ. Je známy predovšetkým ako frontman skupiny Queen, aj keď má na svojom konte aj sólové albumy. Opakovane mu bol udelený titul jedného z najlepších spevákov v histórii populárnej hudby. Zomrel v roku 1991.

V roku 1992 si jeho smrť pripomenul legendárny koncert, na ktorom zahrali okrem iného aj David Bowie, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N ‚Roses, Tony Iommi (gitarista Black Sabbath), Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Seal Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young a Zucchero.

NFT na hudobnom trhu

NFT získavajú na hudobnom trhu stále väčší význam. Tím Megadeth napríklad predal svoj prvý nekonvertibilný token za 8,4 ETH. Išlo o 3D tému s názvom „Vic Rattlehead: Genesis“, na ktorej je šesť sekúnd logo skupiny a ich ikonický maskot točiaci sa opačnými smermi.

Na druhej strane člen Slipknot M. Shawn „Klaun“ Crahan začiatkom apríla predal svoj prvý NFT. Išlo o fotografiu pôvodného loga Knotfest’s Electric Theatre, kde hmyz vyletí … z jeho úst.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár