Starosta Miami Francis Suarez hovorí, že bitcoin je lepší ako fiat

Starosta Miami Francis Suarez priznal, že dnes aj napriek kolapsu FTX stále vidí potenciál kryptomien. Podľa jeho názoru môže bitcoinová sieť poskytnúť spoločnosti množstvo výhod, ktoré fiat menový systém neponúka. Dokonca môže nadobro vykoreniť komunizmus vo svete.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Môže bitcoin nahradiť dolár?

Počas piatkového rozhovoru pre CNBC dostal Suarez otázku, či si myslí, že za kolaps FTX môžu americké regulačné orgány. Pripomeňme, že niektorí lídri v tomto odvetví, ako napríklad generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong, tvrdia, že nedostatok jasných predpisov v USA bol jedným z dôvodov bankrotu Sama Bankmana-Frieda.

Suarez sa však rozhodol neukazovať na vinníkov.

„Keď ľudia prídu o peniaze a veci nejdú podľa predstáv, každý chce niekoho obviňovať,“ povedal starosta.

 

„Žijeme v kapitalistickej krajine, kde ľudia riskujú svoj kapitál. Niekedy sa im podarí zbohatnúť, niekedy nie,“ dodal.

Časť Suarezovho nadšenia pre BTC pramení z jeho viery v potenciál kryptomeny šíriť princípy voľného trhu po celom svete. V decembri 2021 uviedol, že bitcoin by mohol „vykoreniť komunizmus na planéte, oslobodiť ľudí a demokratizovať ich rozhodnutia“ vďaka svojej odolnosti voči menovej devalvácii.

Niektorí dokonca citovali túto funkciu a tvrdili, že bitcoin môže nahradiť dolár. Samotný Suarez váhal s podporou tohto tvrdenia, no uznal, že Bitcoin má oproti systému fiat meny výhodu. Ide o schopnosť blockchainu generovať „efektívne transakcie“ a pomáhať s cezhraničnými prevodmi.

Black Friday Success GIF by Feliks Tomasz Konczakowski

Aká je však budúcnosť kryptomien?

„Možno za 6 mesiacov bude bitcoin stáť 30 000 alebo 40 000 dolárov“

Bitcoinové iniciatívy v Miami

Suarez sa predbieha so starostom New Yorku Ericom Adamsom. Zdá sa, že obaja chcú dokázať, ktorý z nich sa viac venuje myšlienkam bitcoinu. Potom, čo Suarez sľúbil, že dostane svoju ďalšiu výplatu v BTC, Adams oznámil, že dostane ďalšie tri výplaty v dvoch najväčších kryptomenách na trhu.

Na bitcoinovej konferencii v Miami vlani v apríli Suarez vyjadril plány na integráciu bitcoinovej siete do „každého aspektu spoločnosti“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár