Frakčné akcie spoločnosti Doge NFT dosiahli ocenenie 300 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Žetóny NFT Dogecoinu v hodnote 45,1 milióna dolárov praskli v aukcii, čím sa hodnota zbierky dostala nad 302 miliónov dolárov. Frakčné podiely v meme DOGE majú teraz spoločne hodnotu stoviek miliónov dolárov.

Pôvodný obrázok Doge, psa Shiba Inu, ktorý zmenil maskota Dogecoinu, bol zmenený na NFT a v júni sa predal za 4 milióny dolárov.

Začiatkom tohto týždňa kupujúci, investičný kolektív s názvom PleasrDAO, rozdelil tento NFT na miliardy jednotlivých tokenov. Cieľom bolo umožniť ostatným možnosť kúpiť si časť a byť spoluvlastníkom výtvarného diela.

Zatiaľ je všetko dobré.

Podľa údajov MISO, burzy, kde sa aukcia uskutočnila –  aukcia, ktorá sa začala v stredu, vyzbierala celkovo 11 942 zabalených etherei (v dnešných cenách viac ako 45 miliónov dolárov) od 1 796 kupujúcich.
To znamená, že 20% zo 16 969 696 969 tokenov bolo predaných a zvyšných 3,3 miliardy tokenov je teraz možné kúpiť na decentralizovaných burzách SushiSwap aUniswap.

Podľa aktuálnej ceny má teraz celý NFT podľa údajov spoločnosti Fractional hodnotu 302 miliónov dolárov. Jeden token predávaný ako $ DOG má hodnotu 0,013 dolára.

NFT sú v kryptosvete práve teraz veľkým šialenstvom. Miliardy dolárov sa nalievajú do tokenizovaných umeleckých diel, zvukových klipov, videí a dokonca aj chatbotov. V prvom štvrťroku tohto roka sa predalo 1,5 miliardy dolárov NFT.

Dogecoin NFT je založený na logu kryptomeny, okamžite rozpoznateľnom meme psa Shiba Inu. Dogecoin je veľmi populárna kryptomena, má siedmu najväčšiu trhovú kapitalizáciu na úrovni 39 miliárd dolárov.

Bol vytvorený ako vtip a na základe internetového memu, ale odvtedy získal popularitu, čiastočne preto, že miliardári podnikatelia ako Elon Musk a Mark Cuban pumpujú cenu mince a tvrdia, že sa jedného dňa môže stať užitočnou kryptomenou na nákup vecí online.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár