ForUsAll žaluje americké úrady. Ide o kryptomenové dôchodkové plány

od Martin Tkáč

ForUsAll, penzijná spoločnosť, podala vo štvrtok žalobu na americké ministerstvo práce (DOL) a Martina Walsha, ministra práce. Dokument bol podaný na Okresný súd Spojených štátov amerických vo Washingtone. O čo vlastne ide?

NEWSLETTER okrypte.sk

ForUsAll žaluje americké úrady

Spoločnosť požaduje stiahnutie dokumentu vydaného v marci ministerstvom, ktoré varovalo, že Správa bezpečnosti práce mala „vykonať program vyšetrovania“ 401 000 dôchodkových plánov. Ide o typ plánu dôchodkového sporenia, ktorý má svoj názov podľa pododdielu daňového zákona USA. Toto ustanovenie umožňuje zamestnancom ukladať časť svojej mzdy pred zdanením na svoje osobné dôchodkové účty.

Generálny riaditeľ ForUsAll Jeff Schulte pre Cointelegraph povedal, že „vláda sa zrazu snaží obmedziť typy investícií, ktoré môžu Američania urobiť, pretože sa rozhodla, že nemá rada konkrétnu triedu aktív. Jasne sa snažia zakázať a nemajú na to žiadnu zákonnú právomoc.

ForUsAll nie je v tomto boji sám. Skupina 11 združení finančného priemyslu zaslala v apríli úradom list, v ktorom namietala proti „regulačnej povahe“ nedávnych krokov.

Schulte tiež uviedol, že ForUsAll spolupracuje s až 150 spoločnosťami, ktoré sa pripojili k plánom 401 (k) pre kryptomeny. Samotná spoločnosť má v úmysle začať realizovať svoje plány toto leto.

„Minulý rok sme sa stretli s ministerstvom práce,“ pripomenul Schulte. „Vynaložili sme veľa úsilia na to, aby sme sa uistili, že náš program je v súlade so všetkými platnými zákonmi a pravidlami, a veríme, že dizajn nášho programu bude,“

-dodal.

ForUsAll

Americký politik bojuje o kryptomeny v dôchodkových plánoch

Pripomeňme, že senátor z Alabamy Tommy Tuberville v máji predložil nový návrh zákona, ktorý pripraví pôdu pre zahrnutie kryptomien do 401 (k) dôchodkových plánov.

5. mája Tuberville pre CNBC povedal:

Federálna vláda by nemala zasahovať do schopnosti amerických pracovníkov investovať svoje úspory podľa plánu 401 (k), ako to považuje za vhodné.

Politik je presvedčený, že Američania by mali mať možnosť investovať svoje úspory na dôchodok, ako uznajú za vhodné. Umožniť by im to mohol zákon o finančnej slobode. Najprv však musí prejsť Kongresom, kde je voči kryptomenovému priemyslu veľký odpor.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár