FOMO zvýši adopciu v roku 2022, verí zakladateľ BlockFi

od Martin Tkáč

Spoluzakladateľ BlockFi Flori Marquez hovorí, že FOMO bude hlavným faktorom, ktorý bude riadiť prijatie kryptomien v budúcom roku. Ďalšími dvoma prvkami sú presun talentov do sektora z tradičných financií a jasnejšia regulácia.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

FOMO bude „obrovskou hnacou silou“

V nedávnom rozhovore pre Yahoo Finance Flori Marquez povedal, že odvetvie digitálnych aktív sa rozrástlo na takú úroveň, že mnoho ľudí v roku 2022 spadne do FOMO.

To zase urýchli prijatie kryptomien:

Uvidíme, ako do tohto priestoru po prvýkrát vstúpi viac spotrebiteľov v celých Spojených štátoch. A myslím si, že FOMO bude obrovská sila.

Marquez tiež poznamenal, že ľudia sú teraz oveľa vnímavejší k bitcoinom a altcoinom v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi.

Skutočne sa domnievam, že kryptomeny sa stali pre bežného spotrebiteľa o niečo stráviteľnejšie, než tomu bolo pred piatimi rokmi.

Majk Spirit NFT

Talenty a predpisy

Druhá vec, ktorá bude podľa Marqueza poháňať adopciu v budúcom roku, je „prenos talentov“. V dôsledku pandémie sa podľa neho mnohí odborníci začali obzerať po lukratívnejších a dlhodobých pracovných príležitostiach.

Šéf BlockFi verí, že krypto a fintech spoločnosti sú pre zamestnancov atraktívnymi možnosťami, pretože obe oblasti ponúkajú dlhodobé riešenia:

A úprimne povedané, kryptomeny a fintech boli obrovským magnetom pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť niečo nové a napredovať vo svojej kariére. Takže si myslím, že uvidíme, ako sa viac talentov presunie z iných, tradičnejších odvetví do sektorov kryptomien a fintech.

Posledná vec, ktorá môže ovplyvniť prijatie, je vytvorenie a implementácia komplexného regulačného rámca. Marquez verí, že ak sa americkým regulačným orgánom podarí vyriešiť tento problém, investori a spoločnosti sa budú cítiť oveľa viac chránení. Vďaka tomu sa budú v tejto oblasti cítiť istejšie.

To je aj pohľad Michaela Saylora. Nie je to tak dávno, čo generálny riaditeľ MicroStrategy uviedol, že jas v tomto priestore pozitívne ovplyvní bitcoin. Urýchli to aj inštitucionálne prijatie.

Môj rozhovor s @emilychangtv na @BloombergTV dnes večer sa týkal trojnásobku MSTR $ na #Bitcoine, ako aj mojich myšlienok o regulácii, význame Salvadoru a úlohe Bitcoinu ako digitálneho aktíva inštitucionálneho stupňa.

tweet

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár