Floridský guvernér Rob DeSantis chce verejné platby kryptomenami

od Martin Tkáč

Podľa floridského guvernéra Roba DeSantisa musia predstavitelia štátu umožniť miestnym podnikom platiť štátne poplatky bitcoinmi a altcoinmi. Politik diskutoval aj o reálnom využití technológie blockchain v štátnej správe.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Floridský guvernér chce platby kryptomenami a blockchain v správe

Člen Republikánskej strany a guvernér Floridy Ron DeSantis navrhol, aby štátni úradníci umožnili miestnym podnikom platiť štátne poplatky digitálnymi aktívami, ako je bitcoin.

Dodal, že už existujú pilotné programy na preskúmanie využitia technológie blockchain, vrátane monitorovanie registrov motorových vozidiel a na overenie účtovania Medicaid (ide o štátny sociálny program v Spojených štátoch pre ľudí a rodiny, ktorých príjem nestačí na zaplatenie zdravotnej starostlivosti).

Ron DeSantis hovoril o svojom nápade počas prejavu v Tallahassee. Podľa jeho názoru by subjekty so sídlom na Floride mali mať možnosť platiť štátne poplatky prostredníctvom digitálnych aktív priamo ministerstvu zahraničných vecí.

Zároveň odporučil, aby sa 250 000 dolárov z celkového štátneho rozpočtu vyčlenilo na podporu pilotného programu Blockchain Title na Ministerstve bezpečnosti cestnej premávky a motorových vozidiel. Dodal, že technológia kryptomien by mohla byť nápomocná pri monitorovaní registrov áut.

Okrem toho navrhuje implementáciu technológie blockchain v agentúre Florida Healthcare Administration Agency, pretože dokáže overiť transakcie Medicaid a odhaliť potenciálne podvody.

Florida chce byť „priateľská ku kryptomenám“, dodal.

Majk Spirit NFT

Miami je tým správnym miestom pre kryptomeny

Stojí za pripomenutie, že aj mesto Miami sa začalo premieňať na centrum kryptomien v USA. Toto je výsledok konania starostu Francisa Suareza. Toto leto bola metropola dejiskom najväčšej udalosti digitálnej meny v histórii.

Samotný Suarez priznáva, že je držiteľom BTC a podporovateľom kryptomenového priemyslu. Nie je to tak dávno, čo oznámil, že svoj ďalší plat bude dostávať v bitcoinoch. Najdôležitejšou výhodou tohto aktíva je podľa neho to, že nie je viazané na fiat systém ani na menovú politiku Fedu. Základnou technológiou je zároveň „najbezpečnejšia decentralizovaná sieť na svete“.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár