Flexpool prestáva poskytovať služby zákazníkom z Ruska

Flexpool prestáva poskytovať služby zákazníkom z Ruska

Piaty najväčší ťažobný pool spoločnosti Ethereum, Flexpool oznámil, že už nebude poskytovať služby klientom v Rusku. Entita sa tak postavila proti Putinovým vojenským operáciám a prejavila solidaritu s Ukrajinou.

od Martin

Flexpool uvaluje na Rusov „sankcie“.

Ťažobná spoločnosť bola prvou vo svojom odvetví, ktorá uvalila na Rusko „sankcie“. Táto situácia nastáva deň po tom, čo rozlohou najväčšia krajina napadla Ukrajinu a vyvolala tak nepokoje v celej východnej Európe.

Spoločnosť Flexpool uviedla, že má tendenciu zostať mimo politiky. Napriek tomu v tomto prípade musel prijať primerané opatrenia.

Spravidla sa do politiky neangažujeme, napriek našim osobným názorom ako firma. Ale je tu niečo väčšie ako politika, väčšie ako ktokoľvek iný. Toto je vojna, ktorá môže ukončiť svet.

Ťažobný fond zabezpečil, že dotknutí používatelia dostanú platbu dlžných finančných prostriedkov. Dodal tiež, že je otvorený prijatiu ruských používateľov späť po vyriešení konfliktu:

Ospravedlňujeme sa našim ruským minerom, mnohí z vás nepodporujete vojnu. Ste to však vy, kto podporujete svoj národ. Rusko nemôže fungovať bez ľudí.

Flexpool je prvou organizáciou vo svojom odvetví, ktorá verejne prejavuje svoju podporu Ukrajine.

Ťažobný fond zdôraznil:

V modernej dobe musia firmy a ľudia staviť na zisky“

solidarita s ukrajinou

Solidarita s Ukrajinou

Ďalšou ťažobnou spoločnosťou, ktorá prejavila solidaritu s Ukrajinou, je Hiveon. Napriek tomu, že „je nemožné držať sa ďalej od násilia“, spoločnosť neurobila nič, čím by ublížila ruským používateľom.

Asi najznámejšou osobou z kryptomenového priestoru, ktorá otvorene stojí na strane Ukrajiny, je spoluzakladateľ Etherea – Vitalik Buterin. Programátor ruského pôvodu označil Putinove kroky za „zločin proti ukrajinskému a ruskému ľudu“.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár