Five Star Bank ponúkne svojim zákazníkom bitcoiny

Klienti amerického poskytovateľa finančných služieb Five Star Bank budú môcť už čoskoro bezpečne nakupovať a investovať do bitcoinov (BTC) priamo cez svoje bankové účty. To všetko vďaka partnerstvu s NYDIG.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Five Star Bank ponúka BTC

Digitálna investičná skupina New York (NYDIG) uzavrela partnerstvo s americkou Five Star Bank, aby svojim zákazníkom ponúkla bitcoiny do konca druhého štvrťroka 2022.

Ako bolo oznámené, Five Star Bank plánuje integrovať platformu BTC so systémami NYDIG a službou internetového bankovníctva a aplikáciou mobilného bankovníctva. Majiteľom bankových účtov to umožní nakupovať kryptomeny jednoduchým spôsobom.

V komentári k oznámeniu, prevádzkový riaditeľ Five Star Bank, Martin K. Birmingham, vyjadril svoj zámer preklenúť priepasť medzi existujúcimi aktívami krytými fiat menou a bitcoinami tým, že zákazníkom poskytne bezpečné digitálne riešenie.

Vďaka NYDIG vytvárame pre našich klientov bezpečný, efektívny a užívateľsky príjemnejší spôsob riadenia digitálnych transakcií. V Five Star Bank sa aj naďalej zameriavame na zákaznícku skúsenosť a sme hrdí na to, že môžeme predstaviť investičné riešenie založené na kryptomenách, ktoré rozšíri prístup k tejto novej možnosti peňaženky pre spotrebiteľov v celom našom geografickom dosahu a, úprimne povedané, v celej krajine, povedal.

Sean Willett, administratívny riaditeľ banky, dodal, že exponenciálny rast, ku ktorému dochádza v odvetví digitálnych aktív, zohral hlavnú úlohu pri vytváraní partnerstva s NYDIG. Willet tiež zdôraznil dôležitosť podpory „zvýšeného investičného apetítu kryptomien“.

NYDIG podporuje adopciu

First Star Bank sa teraz pripája k rastúcemu zoznamu amerických poskytovateľov finančných služieb s cieľom integrovať funkcie NYDIG. V roku 2021 spoločnosť spolupracovala napríklad s kalifornskou bankou First Foundation a spoločnosťou z trhu online bankovníctva Q2. Spoločnosť nadviazala spoluprácu aj s americkou poisťovňou MassMutual. Dohoda bola navrhnutá s cieľom sprístupniť bitcoiny kvalifikovaným investorom.

V júni 2021 Národný pokladničný register (NCR) oznámil partnerstvo s NYDIG, aby umožnilo 650 úverovým spoločnostiam a americkým bankám ponúkať služby obchodovania s kryptomenami prostredníctvom mobilných aplikácií.

Spoločnosť tiež uzavrela partnerstvo s reštauračným a pohostinským gigantom Landry na spustenie vernostného programu založeného na BTC.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár