Fisker, konkurent spoločnosti Tesla sa pridáva k názorom Elona Muska

od Martin Tkáč

Konkurent elektrických vozidiel spoločnosti Tesla, spoločnosť Fisker Automotive, neplánuje investovať do bitcoinu. Hovorí to generálny riaditeľ spoločnosti Henrik Fisker. V nedávnom rozhovore tiež upozornil na rastúce obavy o ochranu životného prostredia a označil BTC za „neudržateľné riešenie“.

Fisker sa do bitcoinu nezapojí

Aj keď Tesla a jej generálny riaditeľ Elon Musk v poslednej dobe spôsobili na trhoch obrovské turbolencie, výrobca elektrických vozidiel je v skutočnosti jedným z najväčších držiteľov BTC. Začiatkom tohto roka spoločnosť predložila dokument na SEC, ktorý v januári ukázal nákup bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov.

Od tej doby sa Tesla spomína pri každej interakcii s BTC. Vďaka tomu boli médiá zvedavé, čo si o tom myslia iné spoločnosti. Budú nasledovať spoločnosť Elona Muska? Jeden z najväčších konkurentov spoločnosti Tesla, spoločnosť Fisker Automotive, takéto plány nemá.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Henrik Fisker nedávno odmietol akékoľvek podozrenie, že by jeho spoločnosť mohla nakupovať alebo povoľovať platby v BTC.

„Myslím si, že nikto nemôže predvídať, aká bude mena o päť rokov. V tejto chvíli ma vlastne nezaujíma, o akú menu ide.“

Problémom je spotreba energie

Je zaujímavé, že Fisker sa pripojil k spoločnosti Tesla a zdôvodnil, prečo sa plánujú držať ďalej od bitcoinu. Muska nedávno prestala akceptovať BTC pre svoje výrobky a ako dôvod uviedla „obavy o životné prostredie“.

Tesla a bitcoiny 

Neskôr v rozhovore miliardár tvrdil, že väčšina energie používanej na ťažbu BTC pochádza z fosílnych palív. Táto téza však bola v minulosti mnohokrát vyvrátená.

Riaditeľ spoločnosti Fisker napriek tomu povedal:

„Len si nemyslím, že ide o udržateľné riešenie. Nie je to šetrné k životnému prostrediu a neurobili by sme to.“

Čo si myslíte? Má BTC naozaj taký negativny dopad na životné prostredie? Tak či onak, tieto kroky, môžu prispeť k tomu aby  vznikol väčši tlak na ľudí využívať alternatívne zdroje energie.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár