Filantropický vplyv maximalizovaný prostredníctvom darov kryptomien

od Martin Tkáč

Ak držiteľ 10 bitcoinov, ktorý kúpil bitcoin pred piatimi rokmi za 500 USD za kus, a teraz chce tento bitcoin darovať na charitu, a bitcoin má teraz hodnotu 25 000 USD, celková hodnota držaného bitcoinu je 250 000 USD.

Priamym darovaním bitcoinu si môžete uplatniť nárok na odpočet dane z spravodlivej trhovej hodnoty vo výške 250 000 USD za daňový rok, v ktorom sa dar vyplatí. Ak niekto predáva kryptomenu a daruje výťažok na charitu, v závislosti od daňového pásma môže byť daň z kapitálových výnosov zo sumy prijatej v USD 15 % alebo vyššia.

Darovaním dlho držaných krypto aktív, ktorých hodnota sa zhodnotila, darovanie priamo do fondov odporúčaných darcom by mohlo zvýšiť celkový objem darov až o 20 %. V USA môžu fondy odporúčané darcom prijímať kryptodary priamo. Fond má na výplatnej listine zamestnancov, ktorí majú zdroje a odborné znalosti na prijímanie, spracovanie a likvidáciu nepeňažného majetku.

Vitalik daruje 50 biliónov Shiba Inu

Spolutvorca Etherea Vitalik Buterin nedávno daroval 10 % svojich tokenov Shiba Inu v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov indickému fondu na pomoc COVID-19, ktorý založil spoluzakladateľ Polygon Sandeep Nailwal.

Podľa Nailwal indický fond na pomoc COVD-19 konvertuje krypto na fiat menu pomocou subjektu v Spojených arabských emirátoch. Táto entita prevádza krypto cez rôzne burzy na zahraničný účet. Peniaze potom prichádzajú do indických neziskových organizácií v súlade s ustanovením zákona o zmene zahraničného príspevku (regulácie) (FCRA). Dary sa potom prevedú indickým predajcom, ktorí podnikajú v celej krajine záchranné operácie COVID-19.

Ročne sa daruje charitatívnym organizáciám až 300 miliónov dolárov v kryptomenách

V súčasnosti sa neziskovým organizáciám daruje v kryptomenách približne 300 miliónov dolárov ročne. Nedávna štúdia ukázala, že 94 % kupujúcich kryptomien je vo veku 18 až 40 rokov.

Darovanie kryptomien by mohlo dať mladým investorom šancu podporiť vec, na ktorej im záleží, a zároveň znížiť ich daňové zaťaženie. The Giving Block je príkladom neziskovej organizácie, ktorá umožňuje charitatívnym organizáciám prijímať dary priamo v bitcoine.

Ich spoločnosť pomáha pri zriaďovaní neziskového účtu na kryptoburze, poskytuje podporu neziskovým organizáciám a nasmeruje darcov kryptomien až k prahu neziskových organizácií. Zaujímavým prípadom použitia kryptodarcov je vydraženie NFT a darovanie výťažku na charitu. Darcovia môžu vygenerovať adresu peňaženky pomocou widgetu Giving Block a nakonfigurovať ju tak, aby neziskové organizácie mohli dostávať licenčné poplatky natrvalo pri každom predaji NFT.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár