Fidelity Investments má plány v metaverse

Fidelity Investments má plány v metaverse

Spoločnosť Fidelity Investments podala v Spojených štátoch prihlášky ochrannej známky pre množstvo produktov a služieb Web3. Ide okrem iného o NFT a metaverse. Spoločnosť plánuje expandovať do odvetvia nových technológií.

0 komentárov

Newsletter news
Fidelity Investments chce vstúpiť do sveta metaverse

Zdá sa, že jednou z kľúčových oblastí, na ktorú sa spoločnosť dnes zameriava, je metaverse. V praxi ide o rôzne záležitosti týkajúce sa napr. investičných alebo dôchodkových fondov.

Okrem toho môžu existovať platobné služby založené na technológiách metaverse, obchodovanie s digitálnymi aktívami a virtuálna menová peňaženka.

Okrem toho Fidelity poukazuje na to, že môže ponúkať vzdelávacie služby v metaverse vo forme „vedenia kurzov, workshopov, seminárov a konferencií v oblasti investícií a marketingu finančných služieb“.

Potom sú tu NFT. Spoločnosť plánuje spustiť „online trh pre kupujúcich a predajcov digitálnych médií, konkrétne nezastupiteľných tokenov“. Zatiaľ však neboli poskytnuté žiadne ďalšie podrobnosti.

Fidelity Investments chce vstúpiť do sveta metaverse

Medvedieho trhu sa nebojíme!

Najnovšie prihlášky Fidelity ukazujú, že spoločnosť sa nezľakla pokračujúceho prepadu a kolapsu FTX. Naopak, chce zvýšiť svoju expozíciu na trhu digitálnych aktív a ponuke Web3.

Odborníci spoločnosti zároveň vyzývajú na vytvorenie vhodných trhových regulácií. Hovorca Fidelity pre Cointelegraph vysvetlil, že spoločnosť „vždy uprednostňovala … ochranu zákazníkov“ a poznamenal, že „nedávny vývoj“ v odvetví kryptomien len „podčiarkol dôležitosť štandardov a bezpečnosti“.

Za doplnenie tiež stojí, že v októbri sa Fidelity rozhodla rozšíriť svoj tím zaoberajúci sa kryptomenami prijatím až 100 nových zamestnancov. Je to o to prekvapujúcejšie, že približne v rovnakom období veľa spoločností z blockchainového trhu hľadalo úspory a prepúšťalo svojich zamestnancov.

Začiatkom tohto kvartálu dostala americká komisia pre cenné papiere a burzu oznámenie, z ktorého sme sa dozvedeli, že Fidelity uvádza na trh nový investičný produkt – Fidelity Ethereum Index Fund. Nebude fungovať ako kótovaný fond, ale bude mať štruktúru „tradičnej komanditnej spoločnosti“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár