Ferrari prerušilo spoluprácu s blockchainovou spoločnosťou Velas

Partnerstvo Ferrari so spoločnosťou Velas bolo zamerané na zvýšenie zapojenia pretekárskych fanúšikov prostredníctvom NFT a iných spoločných iniciatív. Ferrari však prerušuje spoluprácu s projektom.

od Simona

Newsletter news

Koniec spolupráce medzi Ferrari a Velas

Scuderia Ferrari, závodná divízia výrobcu luxusných áut Ferrari, ukončila spoluprácu so sponzorom z trhu kryptomien. Ide o partnerskú zmluvu s Velas.

Partnerstvo Ferrari a Velas sa začalo v roku 2021. To bolo ocenené na 30 miliónov dolárov ročne. Hlavným cieľom bolo zvýšiť zapojenie fanúšikov pretekov prostredníctvom NFT a iných spoločných iniciatív.

Oficiálnym dôvodom ukončenia spolupráce bolo „nedodržanie ustanovení zmluvy“.

ferrari GIF

Mercedes končí spoluprácu s FTX

V novembri 2022 Mercedes, napriek predchádzajúcim oznámeniam, prerušil spoluprácu s FTX. Stalo sa tak krátko po tom, ako kryptomenová burza vyhlásila bankrot.

„Ako prvý krok sme pozastavili naše partnerstvo s FTX,“ vysvetlil vtedy hovorca Mercedesu.

„To znamená, že logo spoločnosti sa už od tohto víkendu nebude zobrazovať na našom pretekárskom aute a iných aktívach značky. Situáciu budeme naďalej pozorne sledovať, ako sa bude vyvíjať,“ dodal.

Pred týmto Wolff, šéf tímu a generálny riaditeľ Mercedes-AMG Petronas F1 Team, varoval, že aj iné pretekárske tímy môžu prerušiť spoluprácu so spoločnosťami z blockchainového trhu. Na druhú stranu však podotkol:

„Nemôžete sa uzavrieť pred modernými technológiami.“

Je však vhodné dodať, že vzťah medzi F1 a ekosystémom kryptomien presahuje rámec takýchto partnerstiev a sponzoringu. V októbri 2022 Formula 1 požiadala o ochranné známky „F1“, čím odhalila svoje plány na vytvorenie online trhu pre kryptomeny, tokeny, digitálne zberateľské predmety a NFT.

Dodajme, že burza Crypto.com sa v roku 2021 spojila s Formulou 1. Logo spoločnosti sa objavuje na tratiach počas každých pretekov. Platforma sa tiež stala oficiálnym partnerom Grand Prix Miami.

Na druhej strane Bybit začal začiatkom roka 2022 spolupracovať s tímom Red Bull F1. Hlavným partnerom pretekárskeho tímu sa stala burza. Dohoda v hodnote 150 miliónov dolárov viedla k tomu, že emblém spoločnosti bol použitý na súprave a autách úradujúceho šampióna Maxa Verstappena.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár