Ferrari sa zaujíma o blockchain a technológiu NFT

Ferrari sa zaujíma o blockchain a technológiu NFT

Benedetto Vigna – CEO Ferrari – uviedol, že blockchain a NFT priemysel si „zaslúžia pozornosť“. Oznámil tiež, že výrobca luxusných športových áut môže v budúcnosti pokračovať v podnikaní v súvislosti s kryptomenami.

od Simona

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

„Blockchain a NFT môžu byť pre nás zaujímavé“

Vo finančnej správe za štvrtý 2021 generálny riaditeľ Ferrari Benedetto Vigna ubezpečil, že spoločnosť sa v budúcnosti zameria na Web3.

Posilňujeme náš vzťah s poprednými technologickými partnermi, ako je Amazon Web Services vo Walese, aby sme boli v popredí digitálnych technológií a Web 3.0.

Dodal tiež, že technológia blockchain, Web3 a NFT sú zaujímavé oblasti pre Ferrari. Mohli by pomôcť v budúcom rozvoji značky a posilniť jej pozíciu lídra vo svojom odbore. Vigina poznamenala:

Myslím si, že ako sme povedali, je dôležité, aby sme sledovali a videli, ako môžu nové technológie pomôcť našej značke. Digitálne technológie, technológie web 3.0, ktoré využívajú Blockchain a NFT, sú určite oblasťou, ktorá nás môže zaujímať a zaslúži si určitú pozornosť.

Generálny riaditeľ priznal, že odvetvie kryptomien rýchlo rastie. Zdôraznil tiež, že niektorí súperi Ferrari už namočili prsty do priestoru digitálnych aktív. To znamená, že „The Prancing Horse” by mal urobiť to isté, aby dobehol konkurenciu.

Ferrari vydáva NFT

NFT Ferrari

Taliansky výrobca športových áut urobil prvé kroky vo svete kryptomien koncom roka 2021. Vtedy sa spojil so švajčiarskou technologickou spoločnosťou – Velas Network AG – aby vytvoril nevymeniteľné tokeny pre svojich fanúšikov.

Digitálne zbierky bude možné zakúpiť od marca 2022 (keď sa začne ďalšia sezóna Formuly 1).

Mattia Binotto – generálny riaditeľ a tímový riaditeľ Scuderia Ferrari opísal Velas ako subjekt, ktorý „robí z inovácií a výkonu charakteristický znak high-tech produktov a služieb“.

Farhad Shagulyamov, generálny riaditeľ švajčiarskej organizácie, povedal, že spolupráca s Ferrari bola prirodzeným krokom, keďže talianska značka je „ikonou dokonalosti“.

V rámci dohody sa Velas stal aj hlavným sponzorom Ferrari Esports Series, monoznačky série  „The Prancing Horse,” a e-športového tímu, ktorý bude súťažiť v šampionáte F1.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár