Fear & Greed Index je najnižší od krachu v marci 2020

Fear & Greed Index je najnižší od krachu v marci 2020

0 komentárov

Trh s kryptomenami opäť zachvátil extrémny strach. V dôsledku paniky sa väčšina digitálnych aktív po väčšinu roku 2022 obchodovala v červenej zóne. To všetko viedlo k panike medzi investormi.

Index strachu a chamtivosti je najnižší od roku 2020

Fear & Greed Index je indikátor sentimentu na bitcoinovom trhu. 17. mája, čo bolo včera dosiahol skóre 8 zo 100. Je to najnižšie od marca 2020, keď pandémia koronavírusu viedla k prudkému kolapsu trhu.

Tento index je v kryptomenovej komunite mimoriadne dôležitý. Ukazuje všeobecný sentiment na trhu a určuje, ktorým smerom sa môže pohybovať. Vyššie hodnoty naznačujú, že trh zachvátila chamtivosť a investori budú masívne hromadiť viac mincí. Naopak, nižšie hodnoty naznačujú, že investori sú skeptickí voči investovaniu a skôr panikária z predaja svojich aktív.

Súčasný extrémny strach môže signalizovať diametrálne opačný trend na trhu. V posledných týždňoch index zaznamenal obrovské prepady.

bit-bay

Zostane bitcoin na úrovni 30 000 dolárov?

Extrémny strach nastáva napriek návratu bitcoinu nad 30 000 USD. V komunite existuje názor, že ak sa bitcoinom nepodarí udržať sa na úrovni 30 000 dolárov, môže to spôsobiť ďalšie straty, čo môže vyvolať ešte väčší výpredaj.

Napriek nedávnej masívnej korekcii bitcoin v máji vstúpil na 40 000 dolárov. Federálny rezervný systém oznámil, že zvýši úrokové sadzby o 50 bázických bodov namiesto 75. Po krátkodobých ziskoch však na trhu zavládol strach.

Na trhu stále panuje neistota ohľadom budúcnosti. Hlavne v dôsledku kolapsu ekosystému Terra a regulačných dôsledkov, ktoré táto situácia môže mať.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár