FC Barcelona bude mať svoje NFT

od Martin Tkáč

FC Barcelona je ďalším futbalovým tímom, ktorý má svoje NFT. Je to výsledok spolupráce so spoločnosťou Ownix ​​​​. Je známe, že ide o formu osláv 122-ročnej histórie.

FC Barcelona s NFT

Futbalový klub Barcelona, ​​ikonický futbalový tím bežne označovaný ako Barca, bude mať vlastnú zbierku NFT, ktorá bude pripomínať najslávnejšie momenty v histórii tímu. Je to výsledok spolupráce s Ownix®, trhom NFT založeným na blockchaine Ethereum.

Joan Laporta, prezident FC Barcelona poznamenal, že globálna fanúšikovská základňa klubu je jednou z najväčších na športovom trhu. Tím dnes na sociálnych sieťach sleduje až 400 miliónov ľudí. Preto je vytvorenie spomínaných nekonvertibilných tokenov „jedinečnou príležitosťou na ďalší rozvoj a upevnenie značky Barça,“ uzavrel.

Je známe, že vysielanie NFT dá fanúšikom šancu mať „kúsok dedičstva ich obľúbeného klubu“.

Kedy však bude NFT Barça dostupná na trhu?

Prvých 5 NFT bude spustených počas ich vysielania, ktoré sa uskutoční v najbližších týždňoch v priestoroch FC Barcelona. Počas prvých týždňov po spustení bude platforma ponúkať jedinečné položky ako NFT. Potom budú aukcie zahŕňať aj limitované edície a kolekcie, povedal Guy Elhanani, CEO Ownix ​​​​.

Tiež naznačil, že NFT by mohli byť zaujímavou investičnou možnosťou.

„Našu kolekciu vytvárame pre všetkých fanúšikov FC Barcelona a každého fanúšika na celom svete, ale neobmedzujeme sa len na športových fanúšikov,“ dodal.

Leo Messi

Keď už hovoríme o FC Barcelona, ​​pred našimi očami sa okamžite objaví jedna postava, Lionel Messi. Hoci Argentínčan už nie je súčasťou španielskeho klubu, strávil tam posledných 18 rokov, stal sa idolom fanúšikov tímu a vyhral každú trofej, ktorú môže.

V auguste tohto leta sa Messi pripojil k Parížu Saint-Germain. Je to vplyv viacerých finančných sporov s vedením FC Barcelona. Zaujímavosťou je, že po prílete do Paríža mu bol bonus za podpis zmluvy s tímom vyplatený nielen vo fiat mene, ale aj v žetóne fanúšikov – PSG.

Písali sme o tom tu.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár