FAKE news o spolupráci Walmartu s Litecoinom spustili „pump and dump“

od Martin Tkáč

Dnes sa na webe objavili správy o spolupráci amerického giganta elektronického obchodu – Walmartu s Litcoinom. Spoločnosť Behemoth mala svojim zákazníkom umožniť uskutočňovať platby pomocou LTC. Táto správa viedla k obrovskému zvýšeniu ceny LTC. Správa sa bohužiaľ ukázala ako falošná a cena Litcoinu sa vrátila na normálnu úroveň.

Podľa falošnej tlačovej správy z pondelka by zákazníci Walmartu mohli čoskoro vykonávať platby LTC vo všetkých obchodoch reťazca.

Tlačová správa zverejnená na serveri GlobeNewswire odkazovala na nefunkčný web. Tiež to neukazuje, že bola podaná správa komisii pre cenné papiere a burzu, čo by sa dalo očakávať, pretože Walmart je verejná spoločnosť. Spoločnosť okrem toho na distribúciu svojich správ spravidla používa Business Wire.

Príbehy sa rýchlo dostali do hlavných spravodajských kanálov vrátane agentúr Reuters a CNBC. Je iróniou, že ich články obsahovali nasledujúcu vetu:

Nebolo bezprostredne možné povedať, či je tlačová správa originálna.

Je zaujímavé, že stránky, ktoré zachytili správy, si nevšimli, že podvodník pripísal tlačovú správu spoločnosti Walmart-corpCom. Tento subjekt nie je v žiadnom prípade spojený so spoločnosťou Walmart Inc.

Zatiaľ nie je známe, kto mohol stáť za touto falošnou tlačovou správou. Hovorca spoločnosti Walmart však pre CNBC potvrdil, že tieto správy sú nepravdivé.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár