Európska únia urobila dôležité rozhodnutie ohľadom kryptomien

od Martin Tkáč

Politici EÚ dosiahli dohodu o novom zákone, ktorého cieľom je sledovať prevody kryptomien.

NEWSLETTER okrypte.sk
EÚ chce mať prehľad o kryptomenách

Nové nariadenie ako keby zosúladilo trh s bankovými prevodmi s trhom s prevodmi kryptomien a vyžaduje, aby subjekty, ako sú burzy digitálnych aktív, zbierali údaje svojich klientov spolu s ich transakčnou históriou.

Subjekty trhu s kryptomenami – najmä burzy, zmenárne a správcovia – budú tiež povinné poskytovať informácie príslušným orgánom pri vyšetrovaní prania špinavých peňazí a financovania terorizmu.

Na transakcie z nehostovaných peňaženiek – teda tých, ktoré nesúvisia s burzami – sa bude vzťahovať aj nové nariadenie, keď osoba komunikuje s hostovanými peňaženkami spravovanými zmenárňami alebo burzami. Na prevody z nehostovanej peňaženky do inej nehostovanej peňaženky sa predpisy nebudú vzťahovať.

Poslanec EÚ Ondrej Kovařík v stredu v tweete uviedol, že dohoda o nariadení „nachádza správnu rovnováhu pri zmierňovaní rizík spojených s bojom proti praniu špinavých peňazí v sektore kryptomien“. Zákonodarca tiež povedal, že nebude brániť rozvoju inovácií a podnikania ako takého.

Legislatíva je súčasťou balíka EÚ proti praniu špinavých peňazí a bude v súlade s nariadeniami o trhoch s kryptomenami (MiCA), dodali politici.

pravidlá eu pre kryptomeny

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár