Európska centrálna banka sa pripravuje na implementáciu MiCA

od Martin Tkáč

Európska centrálna banka (ECB) sa pripravuje na implementáciu nového zákona o kryptomenách a vyzýva členské štáty Európskej únie, aby „zharmonizovali pravidlá“.

NEWSLETTER okrypte.sk
ECB začína s reguláciou kryptomien

Podľa nedeľňajšieho článku Financial Times sa predstavitelia ECB pripravujú na implementáciu systému založeného na Markets in Crypto-Assets (MiCA). Európsky parlament, Európska komisia a Európska rada dosiahli 30. júna dohodu o zahrnutí emitentov kryptomien a poskytovateľov služieb do jednotného regulačného rámca.

Regulačné orgány z 19 krajín EÚ sa zúčastnia na mimoriadnom stretnutí, na ktorom budú diskutovať o MiCA a možnej implementácii tohto typu legislatívy. S týmto režimom budú zákonodarcovia vyžadovať, aby poskytovatelia služieb elektronického aktíva dodržiavali určité požiadavky na ochranu investorov.

Okrem toho bude potrebné upozorniť na potenciálne riziko investovania na „volatilnom trhu s kryptomenami“. Predstavitelia EÚ budú mať tiež 18 mesiacov na to, aby analyzovali regulačný rámec a určili, či sa vzťahuje aj na iné produkty súvisiace s kryptomenami, ako je NFT.

„Je to veľmi ťažké,“

povedal pre Financial Times anonymný regulátor z jednej krajiny EÚ.

„je lepšie povedať spoločnostiam“, kým sa neobjaví konkrétne nariadenie, robte si, čo chcete, neexistujú žiadne predpisy „,

alebo je lepšie skúsiť to riešiť?“.

Pred uzákonením MiCA sa finanční regulátori z jednotlivých členských štátov Európskej únie museli s reguláciou kryptomien vysporiadať vo veľkej miere sami. Ako to fungovalo v praxi?

Ako môžete vidieť na príklade našej krajiny – inak. V Nemecku je v súčasnosti Federálny úrad pre finančný dohľad (BaFin) zodpovedný za vydávanie licencií kryptomenovým spoločnostiam, ktoré majú záujem ponúkať služby v celej krajine.

europen central bank

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár