Ethermine začína ponúkať službu vysielania ETH pomocou Proof-of-Stake

Ethermine prechadza na Proof of Stake

Najväčší ťažobný fond Ethereum, Ethermine, čoskoro zastaví ťažbu ETH pomocou Proof-of-Work (PoW). Prechádza však na emisný model Proof-of-Stake (PoS).

0 komentárov

Newsletter news

Ethermine sa otvára PoS

Nová služba ponúka členom komunity Ethermine ETH Shared Stake. Dôležité je, že na to stačí len 0,1 ETH (cca 159 USD). Platforma aktuálne ponúka záujemcom ročnú úrokovú sadzbu 4,43 %. Je vhodné dodať, že vlastný investor potrebuje na prevádzku uzla minimálne 32 ETH (cca 51 000 USD).

V čase písania tohto článku už bolo do Ethermine investovaných 393 ETH v hodnote približne 626 000 USD.

Ethermine dnes funguje aj ako multi-menový ťažobný fond, ktorý používateľom umožňuje emitovať ETH, Zcash, Ethereum Classic (ETC), Beam (BEAM), Ravencoin (RVN) a Ergo (ERGO).

V čase písania tohto článku je na Ethermine 222 657 aktívnych baníkov, ktorí spoločne generujú 261,1 Terra hash za sekundu (TH/s). Po 15. septembri bude pool naďalej podporovať ťažbu PoW, ale iba na Ethereum Classic (ETC), Ravencoin (RVN), Ergo (ERGO) a Beam (BEAM).

Ethereum

Koniec éry baníkov

Po implementácii The Merge, Ethermine prestane ťažiť ETH pomocou PoW.

„Fáza ťažby v Ethereu sa skončí 15. septembra 2022. Po tomto dátume už nebude možné ťažiť ethereum v sieti Ethereum pomocou grafických kariet (GPU) alebo ASIC,“ Ethermine vysvetlil v nedávnom vydaní.

Do blogového príspevku bolo pridané:

„Presný časovač bude k dispozícii v paneli baníka. Môžete pokračovať v ťažbe etherea, kým odpočítavanie nedosiahne nulu.“

Je však potrebné dodať, že niektorí členovia ťažobnej komunity ETH presadzujú zachovanie súčasného mechanizmu konsenzu PoW, pretože zmena spôsobí, že ich vysokovýkonné ťažobné platformy budú nadbytočné.

Niektorí odborníci sú však kritickí k myšlienke hard forku a vytvorenia ETHW, teda etherea, ktorý by sa stále ťažil s PoW.

Súčasný systém PoW je energeticky náročný proces, pri ktorom baníci využívajú veľké množstvo počítačového výkonu na riešenie zložitých hádaniek, overovanie transakcií a získavanie odmien na ETH.

V modeli PoS validátory blokujú určité množstvá kryptomeny v inteligentnom kontrakte na blockchaine. Ich účasť pomáha zabezpečiť a decentralizovať sieť. Samozrejme, ako už bolo spomenuté, umožňuje im to zarábať peniaze.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár