Ethereum zostáva lídrom na trhu NFT

Ethereum zostáva lídrom na trhu NFT

0 komentárov

Ethereum je naďalej lídrom v blockchainovom priemysle, aspoň pokiaľ ide o podiel na trhu NFT. Údaje poskytnuté analytickou platformou Messari ukazujú, že v prvom štvrťroku tohto roka projekt bol Vitalika Buterina zodpovedný za 84 % sekundárneho objemu obchodovania s nekonvertibilnými tokenmi.

Ethereum kraľuje na trhu NFT

Ethereum si napriek určitej kritike tohto projektu udržuje vedúce postavenie na trhu NFT, čo dokazujú dáta získané Messari. Tie ukazujú, že v prvom štvrťroku tohto roka práve táto sieť bola zodpovedná za až 84 % sekundárneho objemu NFT.

Ako sa na tomto pozadí darí iným blockchainovým platformám? Na ďalších miestach boli medzi inými Solana a Polygon. Mieru víťazstva Etherea na tomto poli však ukazujú konkrétne sumy.

V prípade práce Vitalika Buterina ide o objem 8,5 miliardy dolárov. Na druhej strane, v prípade Solana len asi 700 miliónov USD.

Presné čísla sú prezentované v sérii tweetov:

Ethereum čoskoro pozitívne prekvapí?

Ethereum je v procese reformy a prechodu na Ethereum 2.0. Mnohí odborníci zdôrazňujú, že po implementácii zmien do siete to bude pre tvorcov oveľa atraktívnejšie. Navyše, zmena spôsobu ťažby spôsobí, že na trhu bude nedostatok ETH, čo v súlade so zákonom ponuky a dopytu môže viesť k cenovému skoku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár