Ethereum zostáva lídrom na trhu NFT

Ethereum zostáva lídrom na trhu NFT

od Martin

Platforma Ethereum zostáva lídrom na trhu NFT. Ide o najväčší blockchain, ktorý sa v tomto segmente digitálnych aktív používa.

NEWSLETTER okrypte.sk
Ethereum a hodlery

Stojí za to dodať, že Ethereum sa môže pochváliť vernými hodlermi, ktorí držia viac ako polovicu ETH v obehu už viac ako rok, a to aj napriek nie najlepším trhovým podmienkam. Nielen to, v januári 2022 začali zvyšovať svoje svoje protfóliá.

Väčšina hodlerov nahromadila ETH počas poklesu ceny, keď minca klesla pod hranicu 1 800 USD. Okrem toho naďalej nakupujú a držia ETH napriek nepokojom na trhu, keď sa pozerajú na dlhodobé vyhliadky projektu.

Prečo sú projekty NFT založené hlavne na Ethereu?

Ethereum je lídrom na trhu NFT. Väčšina vývojárov NFT si vyberá tento blockchain, pretože ich digitálne zbierky sa na tejto platforme predávajú lepšie v porovnaní s inými reťazcami

Okrem toho je Ethereum známe svojou prvotriednou dátovou a bezpečnostnou architektúrou. Je tiež považovaný za lídra na trhu DeFi.

Ako najznámejší blockchain poskytuje Ethereum projektom NFT zvýšenú viditeľnosť na trhu tokenov. Tri najpopulárnejšie trhy NFT založené na ETH sú OpenSea, Rarible a Nifty Gateway.

Ethereum líder NFT trhu

Problémy s ethereom

Dodajme však, že sieť má aj isté problémy ohľadom škálovateľnosti či výšky sieťových poplatkov. Tie má vyriešiť aktualizácia projektu – Ethereum 2.0.

To ale nieje všetko. Len v máji sa počet neúspešných Ethereum obchodov zvýšil o ďalších 1,2 milióna. To je o 200 000 viac ako v predchádzajúcom mesiaci a viac ako 2 % všetkých chybných transakcií v histórii.

Neúspešné obchody môžu byť spôsobené mnohými rôznymi dôvodmi. Môže to byť preto, že sú podpísané nesprávnym odosielateľom, alebo ak sa vám niekto pokúša poslať záporné prostriedky.

Môžu byť spôsobené aj nedostatočnými prostriedkami od odosielateľa na pokrytie transakčných poplatkov. Vysoké tarify boli dlho problémom pre Ethereum, pričom náklady na plyn sa začiatkom mesiaca zvýšili na 474,57 gwei. Napriek tomu na konci mesiaca klesla na najnižšie úrovne od júla 2021.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár