Ethereum – vyhľadávanie na Google a ťažba dosahujú ATH

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) sa trochu ukludnil po tom, čo sa dostal na svoje historické maximum cez 41.000$. Zdá sa, že Ethereum (ETH) ešte nie je pripravené oznámiť, že jeho nárast je na konci.

Dva kľúčové aspekty týkajúce sa Etherea dosiahli maximum. Ťažba a trendy vo vyhľadávaní na Google pre výraz „Ethereum“ dosiahli historické maximum.

V Google dosiahlo Ethereum svoje maximum počas bull runu v roku 2017. Toto oživenie predstavuje nárast záujmu o poprednú svetovú kryptomenu.

Google trendy zdôrazňujú záujem zo strany užívateľov

Ethereum je druhou najväčšou kryptomenou, ale veľký záujem o ňu je stále poháňaný rôznymi špekuláciami. Ethereum má pred sebou ešte dlhú cestu, kým nedosiahne vyššiu dominanciu vo vývoji a používaní aplikácií.

Je to preto, že platforma je stále relatívne pomalá v spracovávaní transakcií a účtuje vysoké poplatky. Avšak Ethereum neustále rastie. Tento rast podporuje explóziu DeFi sektoru, ktorý je primárne postavený na ETH.

Google trendy ukazujú nárast počtu ľudí, ktorí sa chcú o platforme dozvedieť viac.

Vyššia obtiažnosť ťažby znamená väčší boj o zárobky ETH

Ethereum je v procese migrácie z ETH 1.0 na ETH 2.0. Táto veľká aktualizácia mení metódu overovania transakcií z Proof-of-Work na Proof-of-Stake.

Užívatelia už vložili milióny Etherea do zmluvy ETH 2.0. Blockchain však pre overenie stále používa PoW.

PoW vyžaduje špecializované výpočtové zariadenia a veľké energetické výdaje. To mnohým komplikuje zapojenie sa do ťažby.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár