Ethereum Foundation uviedla, že The Merge nezníži sieťové poplatky

Ethereum veľryby nahromadili viac ako 400 miliónov dolárov v ETH za 10 dní

0 komentárov

Podľa spoločnosti Santiment, ktorá pravidelne poskytuje najnovšie analýzy z trhu s kryptomenami, po štvormesačnom období nečinnosti veľryby Ethereum obnovili akumuláciu ETH.

ETH veľryby v útoku

Z tweetu zverejneného spoločnosťou sa dozvedáme, že veľryby, ktoré majú v držbe 1000-10 000 ETH pridali do svojich peňaženiek 142 000 ETH v celkovej hodnote okolo 407 415 040 USD pri súčasnom kurze tejto kryptomeny. Dynamický skok nahromadených mincí nastal asi po štyroch mesiacoch stagnácie.

Naposledy veľkí hráči z trhu Ethereum konali s takouto dynamikou koncom minulého roka.

Kľúčové zainteresované strany Etherea vykazujú určitú akumuláciu a pridávajú 142 000 ETH do svojich peňaženiek za posledných 10 dní. – čítame v obsahu príspevku na ich oficiálnom Twitteri.

Analytická firma uviedla, že veľryby Binance Coin (BNB) nedávno zvýšili svoju nákupnú aktivitu, čo by podľa Santiment mohlo byť signálom blížiaceho sa zvrátenia cien.

Na druhú stranu Santiment varuje investorov, že vysoká volatilita, ktorá bola cez víkend zaznamenaná na trhoch s digitálnymi aktívami, by mala pokračovať, keď sa Federálny rezervný systém blíži k ďalšiemu rozhodnutiu o zvýšení sadzieb, ktoré je ohlásené na máj.

Ceny plynu Ethereum rastú

Okrem návratu veľrýb po štvormesačnej prestávke vzrástli aj ceny plynu v sieti Ethereum.

Môžu za to nedávne akcie Yuga Labs, spoločnosti zodpovednej za najpopulárnejšiu kolekciu NFT – Bored Ape Yacht Club. Tvorcovia franšízy Bored Monkeys nedávno spustili novú kolekciu nevymeniteľných tokenov Otherdeed, ekvivalentných k digitálnym pozemkovým listinám, ktoré je možné zakúpiť od Metaverse Otherside.

Doteraz spoločnosť na svojom novom projekte zarobila 319 miliónov dolárov a investori kúpili 55 týchto NFT.

Ethereum sa pripravuje na kľúčovú zmenu

Ethereum sa chystá prejsť z energeticky náročného systému proof-of-work na ekologický systém proof-of-stake. Táto transformácia je známa ako „The Merge“. Sieť by mala byť o 99 % energeticky efektívnejšia. Je tiež veľmi pravdepodobné, že táto zmena ovplyvní cenu ETH, ktorá po aktualizácii raketovo vzrastie.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár