ETH The Merge

Ethereum „The Merge“ bude spustené v júni

od Simona

Práce na Ethereu 2.0 sú v plnom prúde. Potvrdzuje to Preston Van Loon, hlavný vývojár Etherea v Prysmatic Labs. Povedal, že teraz čaká na „obrovský míľnik v testovaní.“ Ide o Merge testnet, ktorý sa má uskutočniť 8. júna.

Testnet Merge v júni

Podľa testnetovej stránky na Githube inžinier Ethereum DevOps Parathi Jayanathi v pondelok potvrdil, že predmetná implementácia je dokončená.

Ide o prácu na Ropsten, jednej z niekoľkých testovacích sietí vytvorených spoločnosťou Ethereum v roku 2017. V súčasnosti je udržiavaný vývojovým tímom ako súčasť ich práce na Ethereu 2.0.

Táto konkrétna testovacia sieť je považovaná za najlepšiu replikáciu siete Ethereum Mainnet, pretože má podobnú štruktúru. To umožňuje vývojárom vykonať realistické implementačné testy pred vykonaním aktualizácie skutočnej hlavnej siete.

Súčasné testy budú simulovať, čo sa stane po skutočnej kombinácii Etherea a Beacon Chain, teda po skutočnom prechode siete na algoritmus Proof-of-Stake.

Preston Van Loon, hlavný vývojár Etherea v Prysmatic Labs, uviedol, že testnet sa spustí 8. júna.

„Ropsten je obrovský míľnik v testovaní hlavnej siete Ethereum,“ postoval na Twitteri.

Stojí za zmienku, že časová os testnetu je v súlade s komentármi vývojára Etherea Tima Beika, ktorý pred časom uviedol, že „sme v konečnej fáze prechodu Etherea na PoS“.

Beiko predtým tiež odporučil jednému z používateľov, aby neinvestoval do ťažobných zariadení.

Ďalším veľkým znakom toho, že veci idú správnym smerom, prichádza s oznámením Ethereum Foundation začiatkom tohto týždňa, že „zbalila“ svoje programy odmeňovania PoW mainnet a PoS za chyby do jedinej iniciatívy.

Ethereum revolúcia

Prechod Etherea z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) je zásadným posunom, ktorého cieľom je „ukončiť“ obavy z množstva energie, ktorú používajú overovatelia siete. Znamená to tiež, že čoskoro už nebude možné ťažiť ethereum pomocou ťažobných strojov.

Ešte dôležitejšie je, že mnohé ETH zaniknú – pretože sa budú stakovať. To by sa mohlo premietnuť do etheroveho kurzu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár