Ethereum Merge by mohlo ovplyvniť stablecoiny a protokoly DeFi

Ethereum spustilo posledný testnet pred prechodom na PoS

od Martin

Zdá sa, že premiéra Etherea 2.0 sa nezadržateľne blíži. Projektový tím oficiálne oznámil spustenie poslednej testovacej siete – Kiln. Umožní to dvom mechanizmom konsenzu pracovať súčasne: proof of stake (PoS) s ETH 2.0 a proof of work (PoW) s ETH 1.0.

Nový testnet v sieti Ethereum

Vzhľad testovacej siete pre „The Merge“ potvrdil okrem iného aj vývojár ETH 2.0 – Superphiz.

Predtým vývojári implementovali sieť merge-devnet-4. Jej cieľom bolo otestovať technické požiadavky pred uvedením Kiln do prevádzky.

Kiln umožní ťažobným klientom (PoW) ako Geth a stakingovým klientom ako Teku fungovať paralelne. Pripomíname, že akonáhle skončí fáza „The Merge“, už nebudete môcť ťažiť ETH pomocou proof-of-work.

Ďalšia skupina vývojárov tiež spustila klientov v tejto sieti a zároveň zverejnila základné inštalačné pokyny. Je potrebné poznamenať, že jeho použitie si vyžaduje rozsiahle technické znalosti o ekosystéme ťažby a stakingu Ethereum.

Je toto posledná testovacia sieť pred fázou „The Merge“?

Nateraz zostáva urobiť rôzne testy, ktoré určia, či sa finálne pripojenie uskutoční na hlavnej sieti Ethereum alebo bude vyžadovať inú testovaciu sieť. Kitsugui (prvá testovacia sieť Ethereum 2.0) bola zrušená kvôli rôznym validátorom a chybám.

Zdá sa, že predstavenie Kiln komunite vývojárov prebehlo veľmi hladko. Zatiaľ nie je núdza o optimistickú spätnú väzbu a mnohí veria, že po schválení testovacej fázy bude rast Etherea „exponenciálny“.

Veľká časť komunity očakáva, že testy Kiln budú ukončené medzi aprílom a májom, pričom ako možný dátum začiatku zlúčenia uvádza jún. Podľa Tima Beika, vývojára z Ethereum Foundation,  konečný dátum spustenia Etherea 2.0. určí množstvo údajov zozbieraných testnetom.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár