Ethereum sa „stáva bezpečnosťou internetu“, hovorí expert Bloombergu

od Simona

Výmenný kurz ETH v posledných týždňoch výrazne vzrástol. Druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie sa zo svojho minima v marci vyšplhala až o 1 000 USD, aby na konci mesiaca dosiahla 3 400 USD.

Podľa Mikea McGlonea, hlavného komoditného analytika Bloombergu, dopyt po ETH naďalej rastie, zatiaľ čo ponuka klesá. To naznačuje, že cena ETH sa bude naďalej zvyšovať.

Zistil tiež, že druhý najväčší blockchain sa „stáva internetovou bezpečnosťou“, je „menovateľom“ nevymeniteľných tokenov NFT a je vedúcou sieťou, pokiaľ ide o tokenizáciu aktív.

„Dopyt stúpa, ponuka klesá a pozícia Etherea v epicentre digitalizácie financií a peňazí naznačuje ďalšie zhodnocovanie cien. Ethereum, menovateľ pre NFT a najlepšia tokenizačná platforma sa stáva bezpečnosťou internetu“.

Analýza ethereového grafu

V súčasnosti sa ETH obchoduje za 3 350 USD. Projekt stratil 0,7% za posledných 24 hodín, ale stále získava viac ako 10% na týždennej báze. Od začiatku mesiaca sa sadzba ETH zvýšila o niečo viac ako 500 dolárov.

Stojí za zmienku, že trhová kapitalizácia projektu medzi 20. a 27. marcom vzrástla o 31 miliárd dolárov. Dôvodom tohto nárastu mohla byť implementácia „The Merge“ v poslednom testnete pred prechodom na systém Proof of Stake (PoS).

Analytik Michaël van de Poppe poznamenal:

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár