Ethereum prelomilo hranicu 3 000 dolárov

od Martin Tkáč

Ethereum pokorilo hranicu 3 000 USD. Kryptomene Ethereum sa v poslednom čase v grafe darí oveľa lepšie ako bitcoinom. Prečo je tomu tak?

Ethereum nad 3 000 dolárov

Dnes musíte za 1 ETH zaplatiť 3 144 dolárov, čo znamená skok v cene o 27%. v 7-dňovom meradle a až 14 percent od včera. Bitcoin popri tomto náraste vyzerá menej pozitívne. Za 1 BTC musíte zaplatiť až 44 000 USD, ale je to iba 6%. pred viac ako týždňom a 9 % pred viac ako 24 hodinami.

Čo spôsobuje tieto nárasty cien? Po prvé, BTC dokončil svoju opravu a hlboko prerazil 40 000 dolárov, čím uvoľnil potenciál rastu ETH. Ale to nie je všetko. Je to aj o zmenách, ktoré nastali v sieti Ethereum. Čo presne?

Zmeny, ktoré riadia vývoj a kurz

Akosme už písali, sieť Ethereum nedávno prešla jednou z najočakávanejších a najdôležitejších pevných vidlíc vo svojej šesťročnej histórii. Uskutočnilo sa to pri príležitosti vydania čísla bloku 12 965 000. Ide o jednu z kľúčových aktualizácií zahrnutých v hard forku – EIP -1559. V dôsledku toho došlo k zmenám v transakčných poplatkoch.

EIP-1559 má umožniť používateľom lepšie odhadnúť, koľko skutočne stoja transakcie, ktoré chcú na platforme vykonať. V praxi to môže znížiť poplatky za sieť, čo zvýši použiteľnosť siete.

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že EIP-1559 je „zďaleka najdôležitejšou súčasťou londýnskej aktualizácie“. Je to tiež „dôkaz, že ekosystém Ethereum je schopný vykonať významné zmeny“.

Všetky tieto zmeny budú pridané k Ethereum 2.0 – novej verzii Etherea, ktorá bude mať väčšiu škálovateľnosť a nižšie transakčné poplatky. Problém ETH navyše nebude založený na algoritme proof-of-work, ale proof-of-stake, teda ekologickejšom riešení.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár