Ethereum potrebuje pred konverziou na PoS ešte tri testy

od Martin

Zdá sa, že dlho očakávaný prechod Etherea z PoW na PoS bude ešte dlhší. Aktualizácia zaznamenala niekoľko vážnych problémov.

Problémy s The Merge

Pred časom hlavný vývojár Etherea oznámil oneskorenie The Merge – sieťovej aktualizácie, ktorá by prepojila mainnet s Beacon Chain. Vtedy tvrdil, že k „fúzii“ dôjde niekoľko mesiacov „po júni“.

V poslednom tweete zo 4. mája však uviedol, že na dokončenie aktualizácie sú potrebné ďalšie tri testy.

V aktualizovanom príspevku si môžeme prečítať:

Teraz je jasne viditeľná cesta k úplnému prechodu zo súčasnej siete Ethereum (ETH) Mainnet na reťazec proof-of-stake (PoS). Potrebujeme niekoľko mainnetových Shadow Forks bez problémov a zákazníkov, ktorí prejdú rôznymi zlučovacími testovacími sadami, a tiež bezproblémové nasadenie do existujúcich verejných testovacích sietí.

Je potrebné ďalšie testovanie

Prvý test sa týka skutočnosti, že vývojári Etherea implementovali prvý fork začiatkom apríla, aby otestovali mainnet z hľadiska zaťaženia. Tim Beiko vo svojom príspevku pridal:

Počas týchto tieňových rozvetvení sa testuje každá kombinácia klienta vrstvy runtime (EL) a vrstvy konsenzu (CL). Cieľom je, aby každá dvojica prešla a potom hladko prebehla. So 4 klientmi EL a 5 klientmi CL je k dispozícii 20 párov na testovanie!

Keď sieť plynule prechádza na tzv. shadow forks, budete musieť vykonať druhú fázu testovania, aby ste dokončili aktualizáciu.

V tejto fáze budú musieť užívatelia Etherea prejsť rôznymi testovacími balíkmi. Prvý testovací balík je Hive, ktorý by mohol pomôcť otestovať nové API používané rôznymi klientmi na komunikáciu. Potom by vývojári mohli spolupracovať s Kurtosis, platformou pre komplexné testovanie blockchainu.

Tretia a posledná fáza by bola implementácia The Merge prostredníctvom verejných testovacích sietí Ropsten, Goerli a Sepolia.

Beiko na záver hovorí:

Keď sa tieto veci stanú a budeme ich pozorovať stabilné niekoľko týždňov, budeme pripravení prejsť na mainnet!

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár