Ethereum opäť získava dynamiku

od Martin Tkáč

Ethereum (ETH) je na negatívnej trajektórii od dosiahnutia nedávneho ATH vo výške 4350 dolárov. Údaje z reťazca však ukazujú, že mince opäť naberajú na obrátkach.

Ethereum naberá na obrátkach

Santiment verí, že ETH opäť naberá na obrátkach. Analytická spoločnosť si opäť všimla rastúcu aktivitu adries v sieti. Poskytovateľ on-chain údajov vysvetlil:

Aktivita ETH adries opäť rastie a množstvo aktívnych vkladov, ktoré prevládali počas minulotýždňového veľkého panického odlivu, vypršalo.

Podľa Glassnode sa sieť Ethereum posilňuje aj vďaka tomu, že počet adries ukladajúcich viac ako 0,01 ETH dosiahol rekordné maximum 15 741 620.

V máji vzrástol objem opcií

Podľa poskytovateľa údajov o kryptomene Documenting Ethereum:

Mesačný objem obchodu s opciami na bitcoin a ethereum. Objem ETH stúpol v máji.

 

Na druhej strane priemerný poplatok za transakciu ETH dosiahol 4-mesačné minimum 6,73 USD.

Ethereum dlhodobo zápasí s problémom vysokých poplatkov, ktoré sa v určitom okamihu stali pre malých investorov neudržateľné. Uvedenie na trh ETH 2.0 v decembri 2020 má tento problém vyriešiť. Sieť prejde od súčasného konsenzuálneho mechanizmu proof-of-work (PoW) k proof-of-stake (PoS). Okrem toho sa tiež zvýši škálovateľnosť a výkon.

Zároveň 29. mája prvý ethereový ETF na svete, ktorý spustila spoločnosť Purpose Investments, prekročil hranicu 50 000 ETH. Ethereum ETF je druh zabezpečenia, ktorý odráža cenu ETH. Umožňuje investorom obchodovať a nakupovať éter na tradičných burzách.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár