Ethereum na 8 000 $ do konca roka?

od Martin Tkáč

Medzinárodná investičná banka Goldman Sachs verí, že ethereum (ETH) by sa mohlo v posledných dvoch mesiacoch roku 2021 takmer zdvojnásobiť.

Generálny riaditeľ finančnej inštitúcie, Bernhard Rzymelka odôvodnil túto prognózu koreláciou medzi kryptomenami a globálnou mierou inflácie. Presnejšie povedané, sú v priamej úmere a rastúca inflácia vedie k rekordným nárastom digitálnych aktív.

Môže sa ETH dostať až na 8 000 dolárov?

V nedávnej správe generálny riaditeľ predpovedal, že ETH by sa do konca tohto roka mohol zvýšiť na 8 000 dolárov. Podľa neho je to prudko rastúca inflácia, ktorá poháňa cenu digitálnych aktív, konkrétne ETH.

Rzymelka predstavil graf s Bloomberg Galaxy Crypto Index na logickej osi oproti 2-ročnému inflačnému forward swapu v USD. Táto grafika sleduje „inflačné trhy obzvlášť pozorne, čo môže odrážať procyklickú povahu ako aktívum založené na webe“.

Druhá najväčšia kryptomena práve dosiahla rekordné maximum 4 528 dolárov. Napriek viac ako 5-násobnému rastu od začiatku roka Goldman Sachs naznačuje ešte vyššie zisky v nasledujúcich dvoch mesiacoch. Analytik poznamenal, že ak by korelácia s infláciou FWD zostala konštantná, ETH by mohol dosiahnuť až 8 000 USD.

Rzymelka dodal, že celé prostredie digitálnych aktív za posledných pár rokov dozrelo a teraz by mohlo najviac profitovať z rastúcej inflácie. To „celkom dobre zapadá do grafu etherea, čo naznačuje neskorú fázu rally s dlhodobým trhovým vrcholom.“

Stojí za zmienku, že spoluzakladateľ PayPal Peter Thiel sa tiež domnieva, že stúpajúce ceny digitálnych aktív poukazujú na ekonomické problémy. BTC nad 60 000 USD podľa neho znamená, že globálna ekonomika je v kríze a banky sú v „momente úplného bankrotu“.

Goldman Sachs má rád ethereum

Zdá sa, že finančná inštitúcia má pozitívny názor na projekt Vitalik Buterin a jeho natívnu kryptomenu. V júli analytici banky predpovedali, že ETH sa nakoniec stane obchodom s lepšou hodnotou ako BTC. Sieť za ETH má podľa nich aj najväčší skutočný úžitkový potenciál.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár