Ethereum Merge by mohlo ovplyvniť stablecoiny a protokoly DeFi

Prechod Etherea na proof-of-stake network (PoS) by mohol ovplyvniť protokoly DeFi a stablecoiny, odhalil DappRadar v novej správe.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Podľa správy je trh stablecoinov obrovský a jeho využitie vo verejných blockchainoch, ako je Ethereum, výrazne vzrástlo, vďaka čomu sú neoddeliteľnou súčasťou operácií DeFi.

Správa poznamenala, že Ethereum Merge by mohlo ovplyvniť stabilitu stablecoinov, keďže podporuje väčšinu aplikácií DeFi. Merge, naplánované na 15. septembra, presunie Ethereum blockchain z mechanizmu konsenzu PoW do PoS.

Významní emitenti stablecoinov ako Tether (USDT) a Circle (USDC) už odhalili svoju podporu Merge. Niektorí členovia komunity však stále majú obavy z plánovanej migrácie.

MakerDAO, obavy v Grayscale

MakerDAO, tvorca DAI, ktorý je jedným z najväčších decentralizovaných stablecoinov na Ethereu, upozornil na niekoľko problémov, ktoré môže Merge Ethereum spôsobiť.

Tweet o potenciálnych problémoch tiež vysvetlil, ako sa plánujú vyriešiť. Niektoré z identifikovaných problémov zahŕňajú negatívne financovanie, nekonečné zaostávanie kontraktov, výpadky siete, opakované útoky atď.

Okrem toho investor do digitálnej meny Grayscale tiež vyjadril obavy, že fúzia by mohla ovplyvniť tokeny ERC-20. To je možné najmä s hard forkami, čo sa pravdepodobne stane.

Podľa Grayscale by fúzia mohla vyústiť do situácie, kedy by tokeny uzamknuté v smart kontraktoch mohli byť navždy uzamknuté, čo by prinútilo držiteľov začať likvidovať svoje tokeny ešte pred zlúčením.

ethereum Merge

Merge Ethereum by nemalo ovplyvniť fungovanie siete

Zdá sa však, že vývojári Etherea zvážili všetky tieto možnosti a pripravili na ne recepty. Existuje silné presvedčenie, že zlúčenie neovplyvní sieť tak, ako to bude v základnej vrstve.

Väčšina protokolov DeFi sa navyše týmito potenciálnymi problémami neznepokojuje. Uniswap je jedným z nich, pretože povedal, že jeho služba nebude kvôli Merge prerušená.

Budúcnosť stablecoinov zostáva sporná

Aj keď žiadny z týchto problémov nenastane, budúcnosť stablecoinov zostáva hlavnou výzvou pre sektor DeFi.

Podľa správy, zatiaľ čo centralizované stablecoiny dominujú decentralizovaným protokolom, mnohé projekty DeFi zvažujú algoritmické stablecoiny.

Stále však existujú potenciálne predpisy týkajúce sa stablecoinov, ktoré by mohli ovplyvniť DeFi po fúzii Etherea.

zdroj: dexrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár