Ethereum má najväčší potenciál rastu

od Martin Tkáč

Majiteľ Dallas Mavericks, Mark Cuban vyjadril svoje uznanie ethereu a pôvodnej kryptomene. Podľa neho je to investičná možnosť s najvyšším potenciálom rastu. Tiež spomenul bitcoin a opäť uviedol, že je lepší ako zlato.

Investori by si mali zvoliť ETH

V nedávnom rozhovore pre CNBC americký miliardár Mark Cuban odporučil začínajúcim investorom, aby si vybrali ethereum. Kryptomena Vitalik Buterina má podľa neho najväčší potenciál rastu:

„Ako investícia si myslím, že ethereum má najväčší potenciál rastu.“

Kubánec v minulosti povedal, že s banánmi sa obchoduje jednoduchšie ako s bitcoinmi. Teraz však má na najväčšej kryptomene úplne inú pozíciu. Často ho chváli ako lepší finančný nástroj ako zlato a zopakoval to aj v nedávnom rozhovore.

Majiteľ Dallasu Mavericks sa dotkol aj témy dogecoinu. Investícia do memovej mince môže byť podľa neho dobrým spôsobom, ako sa naučiť, ako funguje trh. Podľa miliardára je DOGE „zábavnou“ investičnou možnosťou.

„Nikdy som nikomu nepovedal, že je to skvelá investícia. Často som hovoril, že je to skvelý spôsob, ako porozumieť tomu, ako kryptomena funguje, ako investovať na trhu.“

Stojí za zmienku, že jeho tím NBA prijíma kryptomeny ako spôsob platby za lístky a tovar. Väčšina fanúšikov však namiesto BTC používa meme coin. Prvý z nich je „ľahko uvoľniteľný“, hovorí Cuban, zatiaľ čo druhý je hodnotný z dlhodobého hľadiska.

Môže ethereum „prekonať“ bitcoin?

V kryptomenovom priestore už nejaký čas kolujú špekulácie, že ethereum sa môže stať najdominantnejším digitálnym aktívom. V máji tohto roku kubánec odhalil svoje dôvody, prečo ETH nakoniec prekoná bitcoiny.

Obchodník sa domnieva, že ETH je lepší ako BTC, pretože umožňuje oveľa viac transakcií za sekundu a zvláda inteligentné zmluvy. Cuban tiež vyzdvihol skutočnosť, že vývojové práce na sieti Ethereum sú oveľa pokročilejšie:

„Počet transakcií a rozmanitosť typov transakcií spolu s vývojovým úsilím v Etherea prekoná bitcoin. Využívanie etherea je oveľa vyššie.“

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár