Ethereum je „užitočnejší“ ako bitcoin

od Martin Tkáč

Todd Morley – spoluzakladateľ spoločnosti Guggenheim Partners a prezident blockchainového projektu Overline uviedol, že Ethereum je „oveľa užitočnejšie“ ako bitcoin. Ďalej zdôraznil proces rýchleho vývoja ETH.

ETH je viac než len vec

V nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg porovnal Todd Morley, využitie sietí dvoch z popredných svetových digitálnych aktív. Krátko hovoril o bitcoine a označil ho za „vec“.

Na druhej strane ocenil funkčnosť a štruktúru Etherea. Podľa neho má blockchain s druhou najväčšou kryptomenou „oveľa vyššiu využiteľnosť vďaka šmrncovným kontraktom“. Morley dodal, že počet vývojárov, ktorí vytvárajú aplikácie pre Ethereum, rýchlo rastie. Podľa spoluzakladateľa spoločnosti Guggenheim počet vývojárov pracujúcich na Ethere šesť rokov po sebe 20-násobne vzrástol.

Predbehne ETH BTC?

Potom, čo cena ETH v prvých mesiacoch roku 2021 prudko vzrástla, mnoho investorov komentovalo rivalitu medzi dvoma najväčšími kryptomenami. Changpeng Zhao, výkonný riaditeľ Binance vysvetlil, prečo ETH rastie tak rýchlo. CZ uviedol, že ľudia potrebujú altcoiny pre nové typy finančných aktivít.

Okrem Todda Morleyho aj majiteľ a miliardár Dallas Mavericks, Mark Cuban prezradil svoje tri dôvody, prečo Ethereum nakoniec prekoná BTC.

Obchodník sa domnieva, že ETH je lepší ako bitcoin, pretože umožňuje oveľa viac transakcií za sekundu. Po druhé, podporuje tiež inteligentné zmluvy. Ako tretí dôvod poukázal na to, že úsilie ETH prevyšuje úsilie bitcoinu:

„Počet transakcií a rozmanitosť typov transakcií spolu s vývojovým úsilím v ETH zatieňuje bitcoin. Využitie ETH je oveľa väčšie.“

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár