Ethereum Hashrate dosiahlo rekordnú úroveň

od Simona

Hashrate siete Ethereum dosiahol historické maximum 13. mája vo výške bloku 14 770 231.

Hashrate Etherea naďalej rastie

Baníci etherea pracujú tvrdšie ako kedykoľvek predtým, aby vyťažili ďalší blok v sieti. Sieť dosiahla úroveň 127 petahasha za sekundu (PH/s) a výpočtový výkon je momentálne na úrovni 1,18 PH/s.

K 28. júnu 2021 sa Ethereum hashrate prudko zvýšil o 124,33 % z 0,526 PH/s na dnešných 1,18 PH/s. Navyše, ak sa vrátime o pár rokov späť, od 25. marca 2019 sa hashrate zvýšil o 725,17 %. Ethereum baníci však od nedávneho krachu kryptomien stále veľa získavajú.

Innosilicon A11 Pro s rýchlosťou 1 500 megahashov za sekundu (MH/s) by pri dnešných výmenných kurzoch etherea mohol generovať 36,66 USD za deň. Na druhej strane, ťažobné zariadenie s rýchlosťou 750 MH / s môže dať baníkovi 17,82 $ za deň a baník s rýchlosťou 500 MH / s dostane asi 11,71 $ za deň.

Najväčšie ťažobné pooly

V súčasnosti je Ethermine.org najväčším ťažobným fondomktorým sa ťaží ETH. Môže sa pochváliť výpočtovým výkonom 303,12 TH/s. Druhým najväčším poolom je F2pool s 155,35 TH/s.

Celá sieť Ethereum obsahuje viac ako 80 poolov, ktoré pomáhajú emitovať ETH. Je pravdepodobné, že baníci Ethereum budú naďalej zvyšovať hashrate blockchainu, kým nedôjde k The Merge, čo je prechod siete na algoritmus Proof-of-Stake.

Kedy však Ethereum prejde na nový model ťažby mincí? Vývojár Ethereum Tim Beiko uviedol, že spustenie The Merge bude pravdepodobne odložené na tretí štvrťrok 2022. Ďalej vysvetlil, že „v tomto bode dôrazne navrhuje, aby sa už do ťažobných zariadení neinvestovalo“.

Bude prechod na PoS spásou pre Ethereum?

Stojí za zmienku, že prechod z Etherea na PoS môže byť nielen technologický, ale aj politický. Predstavitelia USA a EÚ čoraz častejšie poukazujú na fakt, že bitcoinová sieť je energeticky náročná a samotný protokol Proof-of-Work, ktorý Ethereum doteraz používa, by mal byť zakázaný. BTC blockchain je teda podľa ich názoru neekologický.

Zákaz POW napokon zavedený nebol, aj keď nemôžeme vylúčiť, že v budúcnosti sa politici k tomuto typu myšlienok vrátia.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár