Ethereum dosiahol nový historický rekord

od Martin Tkáč

Ethereum (ETH) dosiahlo nový rekord všetkých čias (ATH) vo výške viac ako 4 400 dolárov, len niečo vyše týždňa po tom, čo Bitcoin (BTC) dosiahol rovnakú značku.

Ethereum sa tiež vezie na vlne nadšenia, ktorá v poslednej dobe vládne na trhu s kryptomenami. S nárastom o takmer 55 % od konca septembra ETH prekonalo svoj predchádzajúci rekord na úrovni 4 380 USD.

„Ethereum je momentálne hybná šelma a vyzerá to sakramentsky silné,“

povedal Chris Weston, vedúci výskumu v Pepperstone. Spomenul, že k rally mohla prispieť nedávna technická aktualizácia siete Ethereum.

Potom dodal:

Väčšinu času sú tieto technické aktualizácie a kúsky správ, to čo poháňa zviera vpred. Je to krmivo pre ľudí, ktorí hovoria: „Toto je dôvod, prečo sme ho kúpili“. Len čo sa začne hýbať, je to ako pre býka červená vlajka. Ľudia jednoducho idú a kúpia si Ethereum Update – Altair

Začiatkom tohto týždňa vývojár základného Etherea Raul Jordan oznámil, že aktualizácia Beacon Chain Altair bola úspešne spustená. Podľa Ethereum Foundation (EF) vydanej začiatkom tohto roka je Altair aktualizáciou, ktorá prináša ľahkú zákaznícku podporu, menšie vylepšenia stimulov a účtovanie za únik z nečinnosti validátora.

V blogovom príspevku sa tiež uvádza, že táto aktualizácia je „zahrievaním“ pre Beacon Chain a jeho pridružených zákazníkov. Výsledkom je, že aktualizácia prináša niektoré hlavné funkcie do siete Ethereum 2.0. Aktualizácia Altair bola prvou veľkou aktualizáciou siete od londýnskeho hard forku v auguste.

Októbrový rast kryptomien

Nový historický rekord pre Ethereum prichádza len deväť dní po tom, čo Bitcoin (BTC) dosiahol 20. októbra svoj vlastný rekord 67 000 dolárov. V prípade BTC rally vyvolala emócie súvisiace s uvedením prvých fondov obchodovaných na burze (ETF) na burze na amerických trhoch. Stalo sa tak po ich očakávanom schválení Komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) týždeň predtým.

Kryptomena meme-coin Shiba Inu (SHIB) tiež dosiahla tento týždeň nový historický rekord. Jeho cena sa tento týždeň zvýšila takmer o 160 %, čo z neho robí deviaty najväčší token na svete podľa trhovej kapitalizácie. Svojho predchodcu Dogecoin (DOGE) porazil na desiatom mieste.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár