Ethereum dosahuje 3 týždňové maximum

od Martin Tkáč

Uprostred oživenia kryptotrhu a rastúceho optimizmu investorov cena Etherea za posledný deň vyskočila o viac ako 8%.

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, v pondelok podľa údajov CoinGecko dosiahla 2 392 dolárov. To je nárast o 8,2% za posledných 24 hodín a impozantných 22,9% za posledných 7 dní. Na týchto úrovniach sa ETH obchodovalo naposledy 7. júla.

Pre porovnanie bitcoin, ktorý sa momentálne približuje k 40 000 dolárov, za posledný týždeň narástol o 20,2%.
Medzi ďalšie prírastky dňa patria Polygon (MATIC), ktorý stúpol o 15%, Chainlink (13,4%), BitcoinCash (12,9%) a dogecoin (12,1%).

Inštitúcie sledujú ethereum

Nedávno zverejnená správa spoločnosti Goldman Sachs naznačuje, že prípady skutočného použitia platformy inteligentnej zmluvy by jej mohli pomôcť časom predbehnúť bitcoin ako dominantného digitálneho uchovávateľa hodnoty.

Druhá najväčšia kryptomena na svete sa minulý týždeň tešila ďalšiemu posilneniu po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk odhalil, že okrem svojich podielov v bitcoinoch a dogecoinoch vlastní aj ETH.
Muskove odhalenie prišlo počas rozhovoru s generálnym riaditeľom Twitteru Jackom Dorseyom a Cathie Woodsovou z ARK Invest počas konferencie „The B Word“, pričom šéf Tesly ručí aj za decentralizované financovanie – rozvíjajúci sa sektor kryptomien zahŕňajúci viac decentralizovaných, neväzobných finančných produktov z veľkej časti postavený na blockchaine Ethereum.

Na technickej úrovni sa Ethereum pripravuje na nadchádzajúcu aktualizáciu nazvanú „Londýn“. Očakáva sa, že uvedenie do prevádzky bude 4. augusta.

Aktualizácia obsahuje päť návrhov na vylepšenie etherea zameraných na optimalizáciu a zlepšenie súčasného mechanizmu fungovania siete.
EIP-3675  návrh na prechod Ethereum na konsenzusný algoritmus proof-of-stake bol minulý týždeň oficiálne predstavený. Dlho očakávaný prechod na ethereum 2.0 bude trvať ešte niekoľko mesiacov, ale očakáva sa, že jeho výsledkom bude energeticky efektívnejšia, bezpečnejšia a škálovateľnejšia sieť.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár