Ether prudko vystrelil, buďme však opatrný

od Martin Tkáč

Cena ETH vzrástla v 7-dňovom meradle až o 48 %. Toto je výsledok čakania na the Merge, t. j. prechod siete na nový algoritmus ťažby mincí Proof fo Stake. Býci už vidia prvé náznaky, že klesajúci trend sa mení na stúpajúci. Je to naozaj tak?

NEWSLETTER okrypte.sk
ETH je na vzostupe

Zmeny v sieti ETH znížia spotrebu energie blockchainu projektu o viac ako 99 %. Nemusia však nevyhnutne výrazne znížiť transakčné poplatky.

V každom prípade je ethereový trh opäť zelený. 1 ETH je 1 570 USD, čo je o 48 % viac ako pred týždňom.

Odborníci odporúčajú opatrnosť

Poďme sa však pozrieť na štúdiu od Findera, pripravenú pred posledným zdražovaním etheru. Ukazuje, že Ethereum má stále veľa negatívnych aspektov.

Skupina 54 odborníkov z odvetvia usúdila, že 1 ETH by do konca roka 2022 malo hodnotu 1 711 USD a do roku 2025 by sa cena zvýšila na 5 739 USD. Potom do roku 2030 dosiahne kurz 14 412 USD. Analytici však uviedli, že do konca tohto roka cena ešten klesne na 675 USD.

eth rastieFinder tiež dodáva, že existuje viacero makroekonomických faktorov, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie poklesy. Očakáva sa, že americká centrálna banka opäť zvýši úrokové sadzby o 75 bázických bodov. Stane sa tak počas jej stretnutia 26. – 27. júla. Existuje teda riziko, že to krátkodobo povedie k ďalším poklesom BTC a ETH.

Navyše, americký Bureau of Economic Analysis (BEA) zverejní svoje odhady rastu HDP v druhom štvrťroku 28. júla. Ďalší slabý výkon pre americkú ekonomiku bude znamenať, že krajina je v technickej recesii, čo je tiež veľmi zlé pre rizikové aktívum, akým je ETH.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár