ETH rastie silnejšie ako BTC

ETH rastie silnejšie ako BTC

0 komentárov

Newsletter news

ETH stúpa

Ethereum v súčasnosti stojí 1 585 dolárov. To znamená 5% skok v sadzbe v 24-hodinovom meradle a až 20% v priebehu 7 dní. Aké sú nálady na trhu Ethereum? Ukazuje sa že dobré.

Najnovší prieskum Ethereum Fear and Greed Index sa uskutočnil pri hodnote 1 556 USD. Potom index ukázal 52, čo je silná neutrálna pozícia. Môžeme predpokladať, že index by bol teraz o niekoľko bodov vyšší.

Ako sa bitcoinom darí na tomto pozadí? Cena 1 BTC je 20 700 USD. To je o 2,2 % viac ako o deň skôr a o 8 % viac ako pred týždňom.

Index strachu a chamtivosti bitcoinu je 34 (bol vyrobený na 20 583 USD), čo je strach.

ETH predbehne BTC?

Predbehne ethereum v konečnom dôsledku bitcoin z hľadiska trhovej kapitalizácie? Nedá sa to vylúčiť. Prvým znakom toho, že sa to môže stať, sú nálady na oboch trhoch. Ako vidíte, bitcoinoví investori sa stále obávajú o osud kryptomeny. Na druhej strane, priaznivci ETH už vidia budúcnosť optimistickejšie.

Vitalik Buterin GIF by Crypto GIFs & Memes ::: Crypto Marketing

Ethereum ako sieť navyše nedávno prešlo reformou v podobe The Merge. To znamenalo prechod blockchainu na nový algoritmus emisie mincí – Proof of Stake. Projekt je teda teraz menej zraniteľný voči útokom politikov a regulátorov, ktorí neustále napomínajú komunitu ťažiarov kryptomien za prílišnú spotrebu elektriny pri ťažbe BTC, ktorá je stále založená na overení práce, energeticky náročnejšom algoritme.

Makroekonomické prostredie

Obe kryptomeny začali postupne rásť, pravdepodobne z makroekonomických dôvodov. Fed začal dávať prvé signály, že možno prestane zvyšovať úrokové sadzby. Úradníci majú čoskoro diskutovať o rozsahu možného ďalšieho zvýšenia.

Zaznamenali sme aj jasné signály, ktoré nám hovoria, že centrálne banky musia spomaliť svoju menovú politiku na dlhopisovom trhu vo Veľkej Británii. Poľská Rada pre menovú politiku tiež zatiaľ nezvyšuje úrokové sadzby na vyššie úrovne.

Vyššie uvedené naznačuje investorom, že pomaly sa oplatí vrátiť sa na trhy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár