ETH môže stále zdražieť, hovorí Mark Cuban

od Martin Tkáč

Obchodný magnát Mark Cuban nedávno hovoril o katalyzátore, ktorý by mohol cenu ETH posunúť na vyššiu úroveň.

Vo svojom novom tweete majiteľ Dallasu Mavericks povedal svojim 8,4 miliónom sledovateľov, že Ethereum (ETH) má potenciál vstúpiť do obchodného sveta ešte viac.

Dôvod, prečo má ETH šancu expandovať ešte ďalej, je ten, že sme ešte poriadne nevideli, aby sa začali zobrazovať obchodné aplikácie postavené na inteligentných zmluvách ETH. Keď k tomu dôjde, každá spoločnosť bude mať znalosti ETH, ktoré zmenia pravidlá hry. Ibaže bude mať dôležitú úlohu aj úroveň 2. Napísal sám Cuban.

Zásadný dopad na dominancia ETH bude mat upgrade platformy na Ethereum 2.0.

Cuban je veľký zástanca ETH a minulý mesiac uviedol, prečo by mali investori nakupovať ETH a nie BTC.

Bitcoin a Ethereum sú vlastne platformy, ktoré umožňujú veľa vecí. Bitcoin sa ale v súčasnosti skutočne vyvinul tak, že bol predovšetkým uchovávateľom hodnoty, a je veľmi ťažké ho použiť na čokoľvek iné. Stáva sa z neho digitálne zlato, hovorí Cuban. Môžete ho použiť ako platformu, ktorá umožňuje iné veci, ale vyžaduje oveľa viac práce. Vyžaduje to, aby ste robili najrôznejšie veci, a BTC funguje skôr ako zabezpečenie.

Podľa jeho názoru je v Ethereu omnoho viac zabudovaných nástrojov. – Samotná možnosť využívať inteligentné zmluvy organickým a natívnym spôsobom je teraz značným rozdielom. To neznamená, že v bitcoine nie je úroveň 2, ktorá, ako viete, vytvára novú hodnotu a príležitosti. Na Bitcoine však musíte skutočne pracovať oveľa tvrdšie ako na ethereu, uviedol.

zdroj: Pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár