Bitcoin Miners ETF

ETH miner vyťažil blok za 540 000 dolárov

Jediný miner Ethereum, ktorý vyťažil celý blok, dosiahol jackpot a za svoje úsilie získal 170 ETH. V prepočte na americké doláre bola cena takmer 540 000 dolárov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Aj keď niektorí tvrdia, že ťažba Etherea (stále s použitím proof-of-work) je škodlivá pre životné prostredie, tento proces stále prekvitá. Niektorí dokonca skúšajú šťastie pri ťažbe celých blokov svojpomocne.

Jeden z týchto minerov začiatkom tohto týždňa získal 170 ETH za vyťaženie celého bloku. Pri dnešných cenách má toto množstvo tokenov hodnotu okolo 480 000 $. V čase ťažby sa však hodnota týchto ETH pohybovala okolo 540 000 dolárov. Odmena je vysoko nad priemernou blokovou odmenou okolo 4 ETH.

Vyťažiť tento blok sa mu podarilo cez pool 2Miners: Solo. Je to relatívne malá organizácia, ktorá pozostáva z 854 minerov a pracuje s rýchlosťou 1,5 terahash za sekundu. To znamená, že priemerný miner dodá 1,85 gigahasha za sekundu (GH/s).

Začiatkom tohto mesiaca mal šťastie aj jeden bitcoinový baník, ktorý dostal blokovú odmenu vo výške 6,25 BTC. Zaujímavé je, že pravdepodobnosť, že sa to stane, bola odhadnutá len na 0,000073 %. Akcia sa konala v poole Solo CK a cena vtedy mala hodnotu viac ako 267 000 $.

Písali sme o tom TU.

Ťažba typu „Proof-of-Work“ by mala byť zakázaná

Dvaja hegemóni sveta kryptomien bitcoin a ethereum sú v súčasnosti založené na proof-of-work. Tento model však v poslednej dobe vyvolal veľa kontroverzií. Podľa odborníkov ide o vážnu hrozbu pre životné prostredie.

Pred pár dňami do klubu vstúpil Erik Thedéen, viceprezident Európskeho úradu pre cenné papiere a trhy (ESMA). Podľa jeho názoru by finanční regulátori EÚ mali zakázať metodiku proof-of-work a podporovať model proof-of-stake, ktorý je energeticky menej náročný.

Stojí za zmienku, že Ethereum je na dobrej ceste k inovácii siete na Ethereum 2.0. Plná implementácia by mala prebehnúť toto leto. Týmto podujatím protokol Vitalika Buterina začne využívať metódu proof-of-stake a stane sa tak ekologickejším.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár